Legutóbbi cikkek

Hogyan kezelik ma az osteoporosist?

Az osteoporosis olyan állapot, amelyben a csontok sűrűsége és erőssége csökken, ami növeli a csonttörések kockázatát. A kezelés célja az, hogy megelőzze vagy lassítsa a csontvesztést, növelje a csonttömeget és csökkentse a törések kockázatát


Csontritkulás, gyógyszer, törések

Felmerült a kétely a csontritkulás elleni gyógyszerek hosszú távú használatával kapcsolatban, ritkán előfordulhat, hogy a gyógyszer meggyengíti a csontokat.


A csontanyagcserét befolyásoló gyógyszerek

Ha valakinek csontritkulása van, általában mindent elkövet azért, hogy ne romoljon tovább az állapota. Megfelelő étrenddel és mozgással karban tartható a betegség, de fontos tudni, hogy egyes gyógyszerek mellékhatása is károsíthatja a csontszerkezetet.


Az osteoporosis tünetei és diagnosztikája

A kor előrehaladtával a csontszerkezet folyamatos átépülése a csontbontás irányába tolódik el. Ez a folyamat egy bizonyos ponton oda vezet, hogy a csontgerendák elvékonyodnak, folytonosságuk helyenként megszakad, és már kis fizikai behatásra is csonttörések lépnek fel. Ezt az állapotot nevezzük csontritkulásnak vagy osteoporosisnak.


A mozgás: csont és izom

Mit kell és lehet tenni a csontritkulás és az izmok elsorvadásának megelőzésére? Az alábbiakból megtudhatják.


A csontritkulás veszélyei

Az újbóli törések fokozott kockázatára szeretné felhívni a figyelmet a Magyar Osteoporosis és Osteoarthrológiai Társaság (MOOT), amely Tovább ne törj! szlogennel indított kampányt.


A kalcium pótlás nem ér semmit

Két új tanulmány szerint nincs bizonyítéka annak, hogy érdemes lenne kalciumot szedni a csonttörések megelőzésére


A férfiak csontritkulásának hét kockázati tényezője

Általános tévhit, hogy a csontritkulás csak az idősebb nők betegsége. A valóság ezzel szemben az, hogy az 50 feletti férfiakat nagyobb mértékben fenyegeti az osteoporosis miatti csonttörés, mint a prosztatarák.


Nem erősíti a csontokat a tej nagymennyiségű fogyasztása

Nem erősíti a csontokat a tej nagy mennyiségű fogyasztása - derítette ki egy nagy létszámú svéd kutatás.


Gyerekkorban előzhető meg az időskori csontritkulás

Bár sokan azt hiszik, hogy a csontritkulás időskori probléma, ez valójában a gyermekkorból eredeztethető: a kalcium bevitele szempontjából az első 25 év a meghatározó, mert a csontállomány addigra fejlődik ki, utána már csak veszít ásványi anyag tartalmából. A kalcium beépülését a D-vitamin és a mozgás segíti elő – mondja Szabó András, a II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója.


1 | | | |

Web Design & Development Prowebshop