A sajkacsonttörés leggyakrabban kinyújtott tenyérre esésnél következik be. Jellemző, hogy a kezdeti fájdalom napok, hetek alatt csökken. A duzzanat csekély, és mivel nem jár deformitással, sokan tévesen feltételezik, hogy csak megrándították a csuklójukat, ezért nem fordulnak orvoshoz. Gyakran csak hónapokkal, évekkel a sérülés után derül ki a sajkacsonttörés.
A csípőizület kopása a felnőtt lakosság jelentős részét érinti, nőknél gyakoribb. Az életkor előrehaladtával gyakrabban fordul elő.
Javában zajlik a szünidő, és ez meglátszik a baleseti sebészeti ambulanciák forgalmában. A nyári balesetek megszaporodnak, több, néha nagyon súlyos sérülés következik be.
A csomós hátizmokat, a fibromyalgiát sem laborértékekből, sem röntgenfelvétel alapján nem ismerheti fel az orvos, mert minden normális képet mutat. Egyetemeken nem is tanítják behatóan, bár a lakosság egyre jelentősebb százaléka küzd ezzel a panasszal, ami miatt közérzetük és életminőségük drasztikusan romlik.
A vállfájdalom jelentkezhet hirtelen, vagy kialakulhat fokozatosan, egyre erősödve az évek során is. A kezelésében mindenképpen kulcsfontosságú, hogy feltárd, mi okozza a panaszokat, mert csakis így szüntethető meg tartósan a váll fájdalma.
A vörösvérsejtek felszínén található egyik transzportfehérje új változatára bukkantak az MTA-TTK Enzimológiai Intézet és az Országos Reumatológia és Fizioterápiás Intézet kutatói, akiknek felfedezése a rák és a köszvény kezelésében is új eredményeket hozhat.
A kerti munka fárasztó, és az ízületeket is rendkívül megterheli, főleg tavasz elején, a téli pihenő után. Akinek porckopása, ízületi fájdalmai vannak, különösen megterhelőnek érezheti az első pár napot. Íme néhány gyakorlati tipp.
Agysérülés után 24 százalékkal gyakoribb a demencia előfordulása az átlagosnál, a huszas éveikben elszenvedett sérűlés után azonban 63 százalékkal. Dán kutatók cikke a The Lancet Psychiatry című folyóiratban jelent meg.
A porckorong betegségek gyakran előfordulnak a nyaki gerincen is. A nyaki gerinc betegségeinek fő oka a nyak nagy mozgékonysága. Ahhoz, hogy az ember kellő módon tájékozódjon, reagáljon a környezetére, a fejet a tér minden irányában szabadon kell tudnia mozgatni. Az embernek hét nyakcsigolyája van. Mindegyiknek négy ízülete, a csigolyaközti porckorongok, a bonyolult szalagrendszer és izomzat biztosítja a zavartalan mozgásokat.
A beteg zsírsejtjeiből tenyésztett csontszövetet ültettek be egy beteg sípcsontjába Izraelben, a világon elsőként.