A stressz és a fogínybetegségek kapcsolata
A szorongás és a stressz növelheti a fogínybetegségek kockázatát, tudható meg a Journal of Periodontology legújabb számából.
A szorongás és a stressz növelheti a fogínybetegségek kockázatát, tudható meg a Journal of Periodontology legújabb számából.
Egy nemzetközi kutatócsoport dr. Songtao Shi vezetésével sikeresen regenerálta a foggyökeret, és a fogat megtámasztó íny kötőszöveteit állati (sertés) modellen. Ez az áttörés jelentős ígéretet jelent emberek számára is.
Egy különleges műanyag tabletta a szájba helyezve gyógyíthatja a fogínygyulladást, ezáltal megmentheti magukat a fogakat is a pusztulástól.
Az Egyesült Államok gyógyszer- és élelmiszerügyi hivatala, az FDA 34 ide vonatkozó tanulmány áttekintése után úgy nyilatkozott, hogy nincs bennük „jelentős új információ”, amely megváltoztatná korábbi álláspontját, miszerint a higanyt is tartalámmazó amalgámtömések nem ártalmasak.
A mostanában divatos, fogra húzható ékszerek talán jót tesznek a mosolynak, de magának a fogsornak annál kevésbé, mondják szakemberek.
Amerikai tudósok kimutatták, hogy a vörös áfonya hatóanyaga meggátolhatja a fogszuvasodást.
Egyes európai országokban és Japánban már a 80-as években betiltották az amalgámtömés használatát a fogászatban. Hazánkban ennek ellenére a mai napig dolgoznak e korszerűtlen és veszélyesnek minősülő anyaggal, ám - köszönhetően a természetgyógyászatnak és a modern orvoslásnak - az amalgám káros hatása valamelyest megfékezhető...
Minden bizonnyal ismét fellángol majd a vita, mert két új tanulmány is összefoglalja kutatási eredményeiket, amelyek szerint az amalgámtömések biztonságosak.
Amerikai kutatók megállapították, hogy a vörös áfonya leve megakadályozza, hogy a szuvasodást okozó baktériumok megtapadjanak a fogakon. A vörös áfonya levében van egy olyan hatóanyag, ami megbénítja a fog romlásában részt vevő kórokozókat.
A daganatos, a szív- és érrendszeri betegségek tekintetében „nagyhatalomnak" számítunk, ám azt már kevesen tudják, hogy Európában a fogszuvasodás és a fogágybetegségek is nálunk fordulnak elő leggyakrabban.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!