Gingivitis – A fogínyvérzés okozója és otthoni kezelése

Sokakkal fordult már elő, hogy a fogmosást vagy a fogselyem használatát követően fogínyük vérzésnek indult. Nem sok vérre kell itt gondolni, de már egy egész kis mennyiség is aggasztó lehet. Ha rendszeresen tapasztalunk fogínyvérzést fogmosás vagy fogselymezés után, akkor érdemes mielőbb fogorvoshoz fordulni – meglehet, hogy szimplán csak túl erősen használjuk a fogkefét, de az is elképzelhető, hogy a vérzés oka a kezdődő fogínybetegség.


A fogágybetegség klinikai képe, lefolyása és kezelése

A fogágybetegség számos olyan, a fogágyra lokalizálódó betegséget, tünetet foglal magában, melynek hátterében egyéb - szisztémás -megbetegedés is állhat. Ezek ritkábban fordulnak elő. A fogágybetegség leggyakoribb típusa a fogágygyulladás, melyet azonban mindig megelőz az íny gyulladása.


9 módszer az éjszakai fogfájás kezelésére

A fogfájás kezelése fájdalmas élmény. Bár sok otthoni gyógymód átmeneti enyhülést nyújthat, és segíthet az embernek elaludni, ezek nem végleges megoldások. Bárki, akinek 1-2 napnál tovább fáj a foga az orrmelléküreg-fertőzés tünetei nélkül, fogorvoshoz kell fordulnia. Lehet, hogy ki kell tisztítani egy lyukas fogat, vagy gyökérkezelést vagy foghúzást kell végeznie.


Mikor kell javítani vagy pótolni a sérült fogakat?

Még ha szigorúan is ügyelünk szájunk egészségére (rendszeresen mossuk, fogselymet használunk és kerüljük a káros anyagok fogyasztását), olykor-olykor előfordulhatnak olyan kellemetlen balesetek, amelyek hirtelen tehetnek kárt fogainkban.


5 fogászati probléma, ami kezelés nélkül komoly bajokat okozhat

Előzzük meg a problémákat! Ha valami tud igazán fájni, az bizony a fog: a világ egyik legkínzóbb érzése, ha az ember valamelyik foga megállás nélkül hasogat, mindegy, hogy éppen aludnánk vagy a munkánkat végeznénk. Ez a fájdalom azonban jó jel: tudatja velünk, hogy baj van.


Tévhitek a fogászatban

Sok tévhit kering a fogakat illetően. Célunk ezek tisztázása.


A fogínysorvadás megelőzése és kezelése

Megdöbbentő adat, hogy a fogínysorvadás, vagy orvosi nevén parodontitis manapság gyakorlatilag népbetegség: a magyar lakosság 70-80%-át is érinti. Mivel sokáig tünet- és fájdalommentesen rombolja szájüregünk és fogaink egészségét, sokan akkor vesznek róla tudomást, amikor már csak komoly kezelések árán szüntethető meg a probléma. De mit is kell tudni erről az alattomos betegségről, és ami a legfontosabb: mit tehetünk ellene?


Miért alakul ki a fogágygyulladás?

Egy harapás az almába - véres nyomok. Fogmosás - a fogkrém habja pirosra színeződik. A fogorvosok szerint mindezek a tünetek gyulladás félreérthetetlen jelei.


Fogzománc- jobb mint az eredeti

Kínai kutatók laboratóriumban állítottak elő fogzománcot, az emberi szervezet legkeményebb anyagát – és még keményebbé és törésbiztosabbá tették, amint arról a Science beszámol.


Mit lát a fogorvos?

A fogak és szájüreg állapota sokkal többet elárul az egészségről, mint gondolnánk. Lehet, hogy a szem a lélek tükre, a szájüreg viszont az egészségi állapotot tükrözi.


1 | | | | | | | | |

Web Design & Development Prowebshop