Tévhitek a fogászatban
Sok tévhit kering a fogakat illetően. Célunk ezek tisztázása.
Ha eddig azt hitte, a cukor a fogak fő ellensége, tévedett. Az alábbiakban felsorolunk néhány tényt, aminek ismerete segíthet a fogszuvasodás megelőzésében.
-A hatéves gyermekek csupán 40 százalékának jók a fogai - mondta Tóth Tünde, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat fogászati roadshowjának fogorvosa az M1 -en.
A fogak és szájüreg állapota sokkal többet elárul az egészségről, mint gondolnánk. Lehet, hogy a szem a lélek tükre, a szájüreg viszont az egészségi állapotot tükrözi.
Népbetegségnek tekinthető Magyarországon a fogágybetegség - mondta Tián Tamás, a Szegedi Tudományegyetem oktatója.
Foghiány esetén, vagy a hagyományos fogpótlások helyett érdemes elgondolkodni a fogászati implantátum beültetésén.
Ősi gyökérkezelés nyomait fedezték fel egy Kr. e. 7. századi csontkövületen a Mexikói Nemzeti Autonóm Egyetem (UNAM) kutatói.
Ha nem megfelelően nő a bölcsességfog, gyulladást, fájdalmat okoz, akkor nem érdemes halogatni a beavatkozást – de az utóhatások miatt ne nagy melegben vetessük ki a bölcsességfogat, mert nagyobb az esély egy komolyabb ödéma kialakulására.
Röviden úgy mondhatnánk, hogy aki foghúzásra alkalmas, az alkalmas implantációra is. De mivel a foghúzás sem végezhető el azonnal mindenkinél, nézzük kicsit részletesebben.
„Aggasztóan rosszak” a profi futballisták fogai, ami ronthat a pályán nyújtott teljesítményükön is. Nyolc angol és walesi futballklub játékosait vizsgálták meg a fogorvosok, és az derült ki, hogy tíz sportolóból majdnem négynek lyukas a foga.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!