A cukorbetegség kutatása és kezelése folyamatosan fejlődik, és várhatóan további új megközelítések jelennek meg a jövőben, amelyek segítenek a cukorbetegeknek a jobb vércukorszint-szabályozásban és a szövődmények csökkentésében.
A 2-es típusú cukorbetegek kb. 90%-a túlsúlyos, ezért fontos az elhízás mérséklése.
A fokozott szomjúság, éhség és vizelés a cukorbetegséggel leggyakoribb tünetei. De sok más tünet is előfordulhat, például a fogínybetegség, a sötét bőrfoltok és a fertőzések számának növekedése.
Az új hatásmechanizmusú diabétesz elleni készítmény 2015-től hazánkban is támogatással kapható.
Az egyik lehetséges terápia egy hetente egyszer injektálható kettős glükóz-dependens inzulinotróp polipeptid (GIP) és glukagonszerű peptid receptor agonista (GLP-1), amelynek célja a vércukorszint szabályozása.
A cukorbetegség egyik súlyos következményekkel járó szövődménye a diabéteszes láb. Ez az elnevezés a keringési és beidegzési károsodását jelenti a lábnak. Összességében a láb beidegzési zavarainak kb. 1/3-át tartják cukorbetegség következményének.
Világszerte több mint 422 millió ember él ezzel a betegséggel. A tünetek eltérőek, és az érintett biológiai mechanizmusok összetettek. Mivel gyakori és bonyolult is, a betegséggel kapcsolatban sok a féligazság.
Az időszakos böjtölés során a páciens semmit, vagy csak nagyon kevés kalóriát fogyaszt egy 12 vagy 24 órás időintervallum alatt.
Egy nemrég közölt összefoglaló értekezés azt állapította meg, hogy a 2-es típusú cukorbetegek a fogyást legkönnyebben alacsony kalória tartalmú diétával és mesterségesen előállított ételpótlók fogyasztásával érhetik el.
Meglepő módon csökkent az amerikai felnőttek körében az új diabéteszes esetek száma annak ellenére, hogy az elhízottak aránya viszont növekedett.