Az idős cukorbetegek szellemi képességeinek romlását a szakorvosok egy része azzal akarta lassítani, hogy a vércukorszint eddiginél is szigorúbb ellenőrzését vezette be. A több ezer betegre kiterjedő vizsgálat adatai szerint ez a módszer hosszú távon nem eredményes.
A vércukorértékek rendszeres ellenőrzésével sikeresen kordában tartható a cukorbetegség. Az örökös mérés ugyanakkor fárasztó és akár fájdalmas is lehet. Válasszunk olyan vércukormérőt, ami megkönnyíti a dolgunkat!
A vércukorszint erőteljes csökkentése idősebb korban nem lassította a memóriavesztést - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
A kánikula mindenkinek a szervezetét megterheli, de vannak, akik számára lényegesen nagyobb ez a kockázat. Ilyenek a cukorbetegek, akiknek a nagy meleg okozta gondokra fontos időben fölkészülni.
Közismert, hogy az elhízás szorosan összefügg a cukorbetegség kialakulásával, de ennek oka, mechanizmusa egyelőre nem ismert. Amerikai kutatók több vizsgálatsorozatban tanulmányozzák a szervezetben lévő zsírsejtek viselkedését, anyagcseréjét és azt, hogy ezek a változások miképpen függnek össze a cukorbetegségben kórossá váló szervek működésével.
A cukorbetegek túlnyomó többsége tudja, mit kellene tennie, mégsem tesz semmit egészsége érdekében, állítják amerikai kutatók.
A Diabetes betegtájékoztató lap és az Alapítvány a Cukorbetegekért a tavalyi sikeres rendezvény, valamint a hozzá tartozó páciensoktatási rendszer folytatásaként idén megrendezi a II. Civil Fórumot.
Ha gyakran hangzik el a hálószobában a „nem, ma ne…”, lehet, hogy segít néhány étrendi változtatás és a testedzés.
A cukorbetegek sokat tehetnek a szív- és érrendszeri betegségek kockázatának csökkentése érdekében. A diabétesz hatszorosára növeli a szívbetegségek és négyszeresére a stroke kockázatát. Cukorbetegeknél a szívinfarktus kockázata akkora, mint a szívrohamot egyszer már elszenvedett nem cukorbetegek esetében.
Legújabb kutatások szerint a zsírszövetben végbement sejtszintű változásoknak fontos szerepük van a 2. típusú diabétesz kialakulásában.