A cukorbetegség kutatása és kezelése folyamatosan fejlődik, és várhatóan további új megközelítések jelennek meg a jövőben, amelyek segítenek a cukorbetegeknek a jobb vércukorszint-szabályozásban és a szövődmények csökkentésében.
Hipertireózis - olyan állapot, melyben a pajzsmirigy túlműködik - akkor alakul ki, mikor a pajzsmirigy túl sok hormont termel. A hipertireózisnak számos oka van, köztük immunológiai reakciók (úgy hiszik, hogy ez a Basedow- Graves-kór oka). Akiknek tireoiditiszük (pajzsmirigy-gyulladás) van, jellegzetes módon átesnek egy hipertireoid szakaszon.
A 2-es típusú cukorbetegek kb. 90%-a túlsúlyos, ezért fontos az elhízás mérséklése.
A fokozott szomjúság, éhség és vizelés a cukorbetegséggel leggyakoribb tünetei. De sok más tünet is előfordulhat, például a fogínybetegség, a sötét bőrfoltok és a fertőzések számának növekedése.
Az új hatásmechanizmusú diabétesz elleni készítmény 2015-től hazánkban is támogatással kapható.
Az egyik lehetséges terápia egy hetente egyszer injektálható kettős glükóz-dependens inzulinotróp polipeptid (GIP) és glukagonszerű peptid receptor agonista (GLP-1), amelynek célja a vércukorszint szabályozása.
A cukorbetegség egyik súlyos következményekkel járó szövődménye a diabéteszes láb. Ez az elnevezés a keringési és beidegzési károsodását jelenti a lábnak. Összességében a láb beidegzési zavarainak kb. 1/3-át tartják cukorbetegség következményének.
A mellékvesevelő hormonjai az adrenalin és noradrenalin. Legfontosabb hatásaik az idegrendszer működésével függenek össze.
A betegség felnőtt korban jelentkezik, amikor az agyalapi mirigy túl sok növekedési hormont termel. Ennek eredményeként a kezek, a lábak és az arc csontjainak térfogata megnő.
Világszerte több mint 422 millió ember él ezzel a betegséggel. A tünetek eltérőek, és az érintett biológiai mechanizmusok összetettek. Mivel gyakori és bonyolult is, a betegséggel kapcsolatban sok a féligazság.