Legutóbbi cikkek

A súlyemelés árthat a szemnek

A rendszeresen végzett súlyemelés fokozhatja a szemnyomás látást is veszélyeztető növekedésének kockázatát.


Glaukóma, másodlagos

A másodlagos glaukóma a szem károsodása miatt alakul ki, így például daganatok, fertőzések, szürkehályog, vagy a csarnokvíz elfolyását akadályozó bármilyen ok következtében.


Glaukóma, nyitott csarnokzugú

A nyitott csarnokzugú glaukómában (szimplex glaukóma) a csarnokvíz lassan áramlik ki az elülső szemcsarnokból. A csarnokvíz nyomása fokozatosan emelkedik - általában mindkét szemben -, majd a szemideg károsodik, és lassú látásvesztés jön létre.


Zárt csarnokzugú glaukóma

Ebben a betegségben a szaruhártya és a szivárványhártya közötti tér, ahol a csarnokvíz kiáramlik, kisebb a normálisnál.


A zöldhályog (glaukóma)

A glaukóma elnevezés az ókori görög orvosoktól származik (zöld színt jelent). Történetileg az elnevezés valószínűleg a glaukómás rohamban szenvedő betegek szaruhártyájának elszíneződésére utal.


Országos látásfelmérés

Csaknem 33 ezer vak ember él az országban, az esetek többségében az időskori makula degeneráció és egyéb látóhártya-betegségek, a szürkehályog, a zöldhályog és a cukorbetegség áll a háttérben – derül ki a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának kutatócsoportja által készített országos felmérés előzetes eredményeiből.


Glaukoma: új ismeretek

A glaukoma (zöldhályog) kezelésének új útja nyílhat meg amerikai és kínai tudósok kutatása révén. A Kaliforniai Egyetem San Diegó-i orvosi karán működő Shiley Szemészeti Intézet tudósai a Molecular Cell aktuális számában publikálták tanulmányukat.


Bono zöldhályog miatt hord napszemüveget

Bono elárulta: azért hordja szinte mindig híres napszemüvegét, mert zöld hályogtól szenved már húsz éve.


A sztatinok szedése csökkentheti a zöldhályog kockázatát

Azoknál az embereknél, akik sztatint szedtek koleszterinszintjük csökkentésére, kisebb valószínűséggel jelentkezett a zöldhályog leggyakoribb formája - állapították meg több mint 300 ezer ember adatainak elemzésével amerikai kutatók.


Emberi őssejtekkel gyógyítottak vak patkányokat

Emberi szemből vett őssejtek segítségével nyertek vissza látásukból valamennyit vak patkányok - számolt be brit kutatók eredményéről a BBC hírportálja (www.bbc.co.uk).


1 |

Web Design & Development Prowebshop