A tej és a fodormenta súlyosbíthatja a gyomorégést
A gyomorégést ugyan átmenetileg megszünteti a tej vagy a fodormenta, de hosszútávon csak súlyosbítja a problémát.
A gyomorégést ugyan átmenetileg megszünteti a tej vagy a fodormenta, de hosszútávon csak súlyosbítja a problémát.
A refluxbetegség igen gyakori probléma a mindennapos orvosi gyakorlatban. A betegség lényege, hogy a gyomortartalom visszaáramlik a nyelőcsőbe és ott kellemetlen klinikai panaszokat és tüneteket okozhat, gyulladásos folyamatokat és azok késői szövődményeit eredményezheti.
Az emberek többségének szokott néha égni a gyomra, de akiknél a gyomorégés a reflux-betegség (GERD – gastroesophagal reflux disease) tünete, kezelés nélkül egy sor szövődmény alakulhat ki.
Rekeszsérvről akkor beszélünk, amikor a rekesz azon nyílásán keresztül, ahol a nyelőcső, erek, idegek a hasüreg felé átlépnek, a gyomor vagy egyéb hasüregi szerv a mellkasba kerül.
Érzett már égő, szúró fájdalmat a szegycsontja mögött, miközben marta a sav a gyomrát? Ha igen, akkor valószínűleg „refluxa” van.
A reflux betegségben szenvedőknek nemcsak az a fontos, hogy mit esznek, hanem legalább annyira az is, hogyan.
Gyakori panaszról van szó, a reflux-betegségben (GERD) szenvedőknél akár állandósulhat is a gyomorégés. Bizonyos esetekben egyértelmű, mi váltja ki a gyomorégést, az erős paprika, a chili, a csokoládé vagy az alkohol.
Milliók szenvednek a gyomorégéstől, és az annál súlyosabb GERD-től (GORB, gastroesophagalis reflux betegség). Kutatások igazolják, hogy az éjszakai gyomorégés ötből négy embert érint.
Minden negyedik ember életét megnehezíti a reflux Magyarországon, amiért leginkább a helytelen életmód és a stressz okolható.
A reflux néven emlegetett betegség kezelése mindeddig még műtéti úton sem mindig vezetett sikerre. Amerikai orvoskutatók a közelmúltban olyan technikát mutattak be, amely hasi bemetszés nélkül segíthet a refluxosok panaszain.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!