Gyomorfájdalom

RA-s vagyok, az Enbrel injekció mellékhatása lett a nyakdagadás és a gombás fertőzés. Ennek 6 hónapja, jelenleg is fennállnak ezek a problémák. Nagyon sok antibiotikumot szedtem, és gombaölő tablettát. Most gyomorszájnál jelentkezik fájdalom, és hányingerem is van kb. 1 hete.
Mit lehetne tenni, hogy ezek a problémák megszűnjenek? Nem Magyarországon élek, és sajnos most már igen bizalmatlan is vagyok, gondolom, hogy a sok tabletta okozza ezeket a problémákat!

gyógyszer, mellékhatás | Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin 2009 ;14(januári)   InforMed | Szendei, K.
Nagyon gyakori a TBC (tuberkulózis) jelentkezése az Enbrel alkalmazása mellett, nem csak tüdőben, hanem más szervi lokalizációban is. Ha erre még nem vizsgálták feltétlenül pótlandó. De mit kap most? Ha szteroidot, akkor lehetséges, hogy ennek mellékhatásáról van szó. Ez bizonyos, savtermelést csökkentő gyógyszerekkel kivédhető. Persze az is lehetséges, hogy egyszerűen csak egy bélrendszeri vírusinfekcióról van szó, ami némi diéta után, magától gyógyul.

Kapcsolódó cikkek a Gyógyszerek rovatban olvashatók.

| gyógyszer, mellékhatás
2009-01-29 22:52:55