A kifekélyesedő vastagbélgyulladás kezelése
A kezelés célja a gyulladás mérsékelése, a tünetek csökkentése, valamint az elvesztett folyadékok és tápanyagok pótlása.
A kezelés célja a gyulladás mérsékelése, a tünetek csökkentése, valamint az elvesztett folyadékok és tápanyagok pótlása.
Az IBS (irritábilis bél szindróma) időnként komoly fájdalommal jár, és az életminőséget jelentősen ronthatja, de ez akkor a legkifejezettebb, ha a család, a barátok és a háziorvos is azt gondolja, hogy a szenvedésnek nincs valós alapja.
Szerveink java része a hasunkban található. Ezek közül bármelyik is gyengélkedik, azt mondjuk: fáj vagy görcsöl a hasam...
Az emberek többségének szokott néha égni a gyomra, de akiknél a gyomorégés a reflux-betegség (GERD – gastroesophagal reflux disease) tünete, kezelés nélkül egy sor szövődmény alakulhat ki.
A divertikulózis divertikulumok jelenléte, rendszerint a vastagbélben. Divertikulum bárhol kialakulhat a vastagbélen, de a leggyakoribbak a szigmabélen, mely közvetlenül a végbél (rektum) előtti utolsó vastagbélszakasz.
Kiadós lakomákra és sietős falatozásokra sok ember bélrendszere teltségérzettel, felfúvódással, gyakran görcsös hasi fájdalmakkal válaszol.
A gyomorhurut (gasztritisz) a gyomrot bélelő nyálkahártya gyulladása. A gyomor belső borítása ellenáll az izgató ingereknek, és általában a nagyon erős savaknak is. Különböző okok miatt azonban mégis kialakulhat a nyálkahártya károsodása és gyulladása.
A káposztafélék, a hüvelyesek, a hagyma, a rostban gazdag táplálékok (teljes kiőrlésű kenyér, müzli, zöldségek, nyers gyümölcs, füge) és a hideg, széngázzal dúsított italok is okozhatnak felfúvódást.
A hányás mint kísérő tünet sok betegséggel jár együtt, és különböző okai lehetnek. A gyomor leggyakrabban a nem tűrt ételre, a túltelítettségre, a túl sok alkoholra vagy a kórokozókra reagál érzékenyen. De terhesség esetén, utazáskor vagy migrén alkalmával is felfordulhat a gyomrunk.
Ha polipokról beszélnek előttünk, valószínűleg egy finom étel, a tenger gyümölcsei, esetleg egy tengerparti nyaralás jut az eszünkbe. De mire gondoljunk akkor, ha ez a szó az orvosi rendelőben hangzik el?
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!