Legutóbbi cikkek

A fertőzés megduplázza a mélyvénás trombózis és a tüdőembólia kockázatát

Egy a The Lancetben megjelent tanulmány szerint egy fertőzés után kétszeresére nő annak a kockázata, hogy mélyvénás trombózis alakul ki, illetve vérrög akad el a tüdőartériákban.


Visszérgyulladás

A felületes phlebitis (thromophlebitis) a felszínes vénák gyulladása és ezekben kialakuló vérrögképződés. A flebitisz (phlebitis) a testben bármelyik vénában kialakulhat, de leggyakoribb a lábszár vénáiban. Általában azokban a betegekben alakul ki, akiknek a vénái kanyargósak; vénatágulatok esetén azonban általában nem alakul ki flebitisz.


Visszeresség

A visszerek a lábon lévő kitágult felületes vénák. A vénák varikozitásának pontos oka nem ismert, de valószínű, hogy a felületes vénák falának gyengesége okozza. Ez a gyengeség öröklődő lehet, idő elteltével a fal gyengesége a rugalmasság elvesztéséhez vezet. A vénák megnyúlnak, hosszabbakká, szélesebbekké válnak.


A lábszárfekély kezelése

A visszérbetegség a harmadik leggyakoribb kórkép az allergia és a magas vérnyomás betegség után, Európában minden negyedik embert érinti, a terhesség és az elhízás is a hajlamosító tényezői közé tartoznak.


Okozhat-e trombózist a tévé nézés?

Kutatók a University of Vermont (Burlington) vizsgálták a TV nézéssel eltöltött órák és a halálos kimenetelű vérrögök kialakulása között fennálló kapcsolatot. Azt találták, hogy a hosszabb időt tévézők körében a vénás trombózis 35%-kal gyakoribb mint azoknál, akik kevesebb időt töltöttek TV nézéssel.


Mélyvénás trombózis

Mélyvénás trombózisról beszélünk, amikor a mélyvénás rendszerben megalvad a vér. A vérerekben kialakuló véralvadékot trombusnak nevezzük. Bár a trombusok akár a felületes, akár a mélyvénás rendszerben kialakulhatnak, csak a mélyvénás trombózisok veszélyesek.


Trombózis, visszérgyulladás, visszeresség, tüdőembólia

A visszértrombózis leggyakrabban az alsó végtag vénás keringésének hirtelen vagy fokozatosan kialakuló zavarát okozza.


Visszérműtét az alsó végtagon

A visszérbetegség igen gyakori, nagyon sok ember szenved tőle. Kialakulásában a mozgás hiánya, az álló vagy folyamatos ülő munka hajlamosít rá. Mindezen felül természetesen a rostszegény táplálkozás és az elhízás, valamint a veleszületett hajlam is hozzájárulhat kialakulásához.


A lábszárfekélyről

A lábszárfekély - latin nevén ulcus cruris - gyakran előforduló, a népesség 1 százalékát érintő betegség.


Vérhigító védőoltás

Oltás válthatja fel majdan a szájon átszedhető véralvadásgátló gyógyszereket, hogy csökkentsék a vérrögök okozta másodlagos stroke kockázatát egy új japán kutatás szerint.


1 | | | |

Web Design & Development Prowebshop