2009. 03. 18
A házad a várad – ha nem vagy rá allergiás. Egy közelmúltban készült felmérés szerint azonban az USA-ban minden második lakos érzékeny valamelyik allergénre, és az esetek jelentős részében valamelyik beltéri allergénről van szó: porról, penészről, állatszőrről. Mit tegyünk, hogy az otthonunk pihenőhely legyen, és ne a tüsszögések forrása? Nézzük át lépésről lépésre az egyes helyiségeket, és számoljuk fel az allergiát okozó anyagok forrásait.
2008. 11. 05
Egy új vizsgálat meggyőzően bizonyítja, hogy az allergia több, mint az immunrendszer bosszantó működési zavara. A túlérzékenység védelmet jelent egyes daganatokkal szemben.
2008. 03. 14
Olasz kutatók egy újszerű megközelítést kísérleteztek ki az ételallergiák kezelésére.
2008. 03. 06
Brit tudósok azonosítottak hét géncsoportot, amelyek valószínűleg a cöliákia (lisztérzékenységre, glutén-allergiára) való hajlamot okozzák.
2007. 08. 29
Lassan itt az ősz, hűvösebbek az éjszakák. Az allergiások azonban még nem lélegezhetnek fel. Szállong még a parlagfű pollenje, de a házba is számos allergiakeltő anyag költözhet be.
2007. 07. 24
Ha a gyermeke laktózérzékenységben szenved, valószínűleg nem ad neki sem tejet, sem tejterméket. Nem biztos, hogy ez a legjobb taktika, mondják amerikai szakemberek. Az amerikai gyermekorvosok társasága felhívja a szülőket, hogy ne adják fel a reményt, és kínálják meg a gyereket valamilyen tejtermékkel.
2007. 04. 15
Napjainkban a ma már népbetegségnek számító allergia egyre nagyobb problémát jelent. Az utóbbi 10 évben a betegek száma megkétszereződött. A felnőtt lakosság 20%-a szenved valamilyen allergiás betegségben, ekcémában, asztmában, táplálékallergiában, szénanáthában. Ezek közül a leggyakoribb allergiás betegség a szénanátha, ami a tavasz beköszöntével kezdi gyötörni az érintetteket...
2007. 03. 11
Sok szénanáthás ember nem csak a szokásos allergénekre, például a fűfélék pollenjére reagál, hanem olyan, egyébként nem allergén anyagokra is, mint a hideg levegő, a dohányfüst vagy az éles fény, állítják amerikai kutatók.
2007. 02. 04
Egyre többször jelentkeznek allergiás reakciók a hajfestékekkel szemben, mivel mind többen, elsősorban fiatalok, festik a hajukat, hívják fel a figyelmet londoni bőrgyógyász kutatók.
2007. 01. 09
Budapest, 2007. január 8. (MTI) - Bár Magyarországon nem készült reprezentatív felmérés a fogászati allergia gyakoriságáról, ismeretes tény, hogy létezik. Kinél fordulhat elő, milyen panaszokat okoz, és hogyan orvosolhatók a tünetek? A kérdésekre Dr. Balogh Katalin, a Budai Allergiaközpont allergológusa válaszolt.