Csak óvatosan a sok folyadékkal!
Ausztrál kutatók jelentették, hogy semmiféle bizonyíték nem támasztja alá azt a népi bölcsességet, hogy a meghűlésben vagy influenzában szenvedők számára előnyös lenne a sok folyadék fogyasztása.
ÚJ
Ausztrál kutatók jelentették, hogy semmiféle bizonyíték nem támasztja alá azt a népi bölcsességet, hogy a meghűlésben vagy influenzában szenvedők számára előnyös lenne a sok folyadék fogyasztása.
Zimankós, téli idő: ilyenkor bizony nagy keletje van a papírzsebkendőnek és a hurutoldó készítményeknek. Pedig nem muszáj minden évben végigbetegeskedni ezt az időszakot...
Már megint itt a tél! A fiatal anyák joggal aggódnak, hogy eljött a megfázós időszak. Alighogy kiheverik a gyerekek az egyik betegséget, néhány nap ovi után már megint ágynak dőlnek. Ilyenkor joggal merül fel bennünk a kérdés, hogy hány fertőzés normális még ebben a korban?
A boldog, kiegyensúlyozott emberek háromszor kisebb valószínűséggel kapják el a náthát, állítják a kutatók.
Sajnos, a téli időszak sokaknak erejét veszi a vissza-visszatérő, makacs nátha miatt. Az alábbiakban olyan természetes szereket mutatunk be, melyekkel bárki könnyebben kikúrálhatja magát, és megelőzheti a visszaesést is…
A közönséges meghűlés (nátha) egy enyhe, magától is meggyógyuló, hurutos betegség. Gyakran fordulnak vele orvoshoz, és gyakori oka a munkahelyi és iskolai hiányzásnak.
A környezetszennyezés növekedésével arányosan egyre többen köhögnek, tüsszögnek, emelkedik az asztmások száma. Az alábbi cikkből megtudhatják, hogyan viselkedjenek hidegben, szmogban, ködben…
A közönséges meghűlés (nátha) az orr, a melléküregek, a garat és a felső légutak nyálkahártyájának vírusos fertőzése.
Az ideg- és immunrendszer bonyolult egymásrahatásának újabb jelét találták floridai kutatók.
A közhiedelemmel ellentétben a meghűlést nem a hideg, vagy a szervezet lehűlése okozza, hanem a kéz közvetítésével, valamint tüsszentés útján terjedő ún. rinovírusok. Kutatók szerint 110 rhinitiszt (megfázás) okozó vírus létezik és további 90 vírus képes megfázás-tüneteket kiváltani. Ezekkel - különösen ősszel és télen - lépten-nyomon találkozunk társas környezetben, mégsem leszünk minden alkalommal betegek. Az, hogy valaki egy adott pillanatban miért fogékonyabb a fertőzésre, mint máskor, még nem teljesen tisztázott, de feltételezhető, hogy a kimerülés, az érzelmi megrázkódtatás, illetve nőknél a menstruációs ciklus közepe hajlamosít a meghűlésre.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!