Röviden az RSV-ről

A respiratory syncytial vírus (RSV) egy gyakori légúti vírus, amely megfázáshoz hasonló tüneteket, például orrfolyást, köhögést, tüsszögést és zihálást okoz. Légúti cseppecskék útján, szennyezett felületekkel vagy emberekkel való közvetlen érintkezés útján terjed.


Légúti szincitiális vírus (RSV) fertőzés

Az RSV egy gyakori vírus, amely hajlamos az őszi és téli hónapokban felbukkanni. Bárki bármilyen életkorban megkaphatja az RSV-t, de gyakrabban fordul elő kisgyermekeknél és csecsemőknél. A legtöbb esetben az RSV tünetei enyhék, és általában egy hét múlva maguktól megszűnnek.Mivel azonban az RSV tünetei gyakran átfedik mind az influenza, mind a COVID-19 tüneteit, fontos, hogy azonnal forduljon orvoshoz, amint tüneteket észlel magán vagy gyermekén.


Egyszerre támadnak a vírusok

A koronavírus-világjárvány miatti korlátozások teljesen megváltoztatták a vírusos megbetegedések szezonalitását. Az intézkedések feloldása több vírus egyidejű megjelenését okozta.


A két évnél fiatalabbaknál tömeges megbetegedést okoz idén az RSV

A Semmelweis Egyetemen az elmúlt hónapokban nyolc-tízszeresére nőtt a légúti tünetekkel klinikán kezelt kisgyerekek száma. A hirtelen egészségromlást esetükben nem a koronavírus, hanem egy másik, felsőlégúti betegségekért felelős kórokozó, az ún. RSV (respiratory syncytial virus) okozta.


Közönséges nátha

A nátha a légutak heveny, általában láz nélkül zajló, vírusok által okozott gyulladása. A fertőzés a légutakban bárhol kialakulhat. Tünetei az orrdugulás, orrfolyás, tüsszentés, torokfájás, köhögés és könnyezés.


Közönséges nátha - II.

A "Közönséges nátha" című cikk folytatása.


Közönséges nátha - III.

A "Közönséges nátha" című cikk folytatása.


Közönséges nátha - IV.

A "Közönséges nátha" című cikk folytatása.


Hátha nem lesz nátha

Már évszázadok óta különféle módszereket ajánlanak a meghűlések tüneteinek enyhítésére. Az alábbiakban ezek közül ismertetjük a legfontosabb és legegyszerűbb praktikákat.


Őszi erőpróba

A nátha, a köhögés, a megfázás, az influenza elleni leghathatósabb védelem immunrendszerünkben rejlik: a T-limfociták (fehérvérsejtek) "kivégzik" a betolakodó kórokozókat, abban az esetben, ha elegendő van belőlük aktív állapotban.


1 | | | | |

Web Design & Development Prowebshop