A koronavírus terjedését vizsgáló tanulmány nemcsak korábban nem ismert koronavírus-forrásokat azonosított, de alapul szolgálhat más kórokozók – például influenza vagy RSV – terjedésének fékezésére és járványok megelőzésére is.
Több mint három évvel azután, hogy a Covid-19-et észlelték a kínai Vuhan városában, továbbra is rejtély marad a kérdés, hogyan jelent meg először a vírus.
A respiratory syncytial vírus (RSV) egy gyakori légúti vírus, amely megfázáshoz hasonló tüneteket, például orrfolyást, köhögést, tüsszögést és zihálást okoz. Légúti cseppecskék útján, szennyezett felületekkel vagy emberekkel való közvetlen érintkezés útján terjed.
A világnak „meg kell nyugodnia”, nem keringhetnek új változatok Kínában – mondta George Gao vezető kínai tudós.
Azok a koronavírussal fertőzött betegek, akik a klinikai kezelés részeként 4 hónapon keresztül fluvoxamint kaptak – szájon át, napi kétszeri adagolásban – 5 nappal korábban hagyhatták el a kórházat.
A légúti megbetegedések száma az Egyesült Államokban annyira csökkent az elmúlt hetekben, hogy megközelíti a nem influenza szezonban általában tapasztalt számokat.
Az Egyesült Államokban le akarják egyszerűsíteni a javasolt COVID-19 oltási protokollt, mely így jobban hasonlítana az éves influenza elleni oltások folyamatához.
Az epe- és májbetegségek bizonyos formáiban használt gyógyszer, az ursodeoxikolsav (UDCA) hasznos lehet a COVID-fertőzés megelőzésében vagy kezelésében – erre a kérdésre kerestek és találtak bizonyítékokat az amerikai Nature szakfolyóiratban megjelent tanulmány szerzői.
Fumio Kishida miniszterelnök pénteken bejelentette, hogy Japán fontolóra veszi a Covid-19- nek a szezonális influenzával azonos kategóriába való visszaminősítését.
A veszettség vírus okozta fertőzéses betegség, amely veszett állatok testváladékaival, főként nyálával terjed. A legfélelmetesebb emberi betegségek egyike. A vírus a fertőzött személy agyvelejébe, illetve központi idegrendszerébe jutva, gyakorlatilag minden esetben halálos kimenetelű agyvelőgyulladást okoz.