Norvégia alaposan vizsgálja a Pfizer vakcinájának biztonságosságát
A norvég hatóságok alaposan vizsgálják a Pfizer és a BioNTech gyógyszercégek koronavírus elleni vakcinájának biztonságosságát a súlyos alapbetegségben szenvedő idősek körében.
ÚJ
A norvég hatóságok alaposan vizsgálják a Pfizer és a BioNTech gyógyszercégek koronavírus elleni vakcinájának biztonságosságát a súlyos alapbetegségben szenvedő idősek körében.
Magyarország kormánya csütörtökön (január 14-én) közölte, hogy megállapodást kötött a kínai Sinopharm céggel a koronavírus elleni vakcina megvásárlásáról, amely az ország legújabb lépése, hogy elszakadjon Brüsszeltől, amikor megpróbálja felgyorsítani az oltásokat a gazdaság visszafogása helyett.
Ahogy folytatódik a Covid-19 vakcina előállításának globális versenye, úgy tűnik, hogy Kína hatalmas előrelépéseket tett, két éllovas - a Sinovac és a Sinopharm - oltásai már külföldön is elindultak. A magyar kormány a Sinopharmmal kötött szerződést. Kapcsplódó cikkeink a lap alján.
A koronavírus elleni vakcina beadása után egyetlen komolyabb mellékhatást sem tapasztaltak Magyarországon - mondta a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa vasárnap este az M1 aktuális csatornán.
A koronavírus Nagy-Britanniában és a Dél-afrikai Köztársaságban nemrég feltűnt és a még fertőzőképesebb két új variánsának egyik kulcsmutációja ellen is hatékony lehet a BioNTech és a Pfizer cégek oltóanyaga.
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) forgalmazásra ajánlotta szerdán az Európai Unióban az amerikai Moderna gyógyszeripari vállalat új típusú koronavírus elleni oltóanyagát.
Az MTA Orvosi Tudományok Osztálya mindenkit arra biztat, hogy amennyiben valamilyen speciális orvosi okból nem ellenjavallt, önmaga, családja és a társadalom érdekében vegye igénybe a felajánlott védőoltást.
Szlovákiában is megerősítették a koronavírus új, elsőként Anglia déli területein terjedni kezdett változatának jelenlétét - jelentette Marek Krajcí egészségügyi miniszter közlésére hivatkozva hétfőn a TASR szlovák hírügynökség.
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) szerint a teljes védelem érdekében be kell tartani a két oltás között a maximum 42 napos időt.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!