A here, a mellékhere és a herezacskó betegségei
Az alábbiakban ismertetjük a gyakoribb veleszületett és szerzett betegségeket, melyek csecsemőkortól időskorig előfordulhatnak a férfiaknál.
Az alábbiakban ismertetjük a gyakoribb veleszületett és szerzett betegségeket, melyek csecsemőkortól időskorig előfordulhatnak a férfiaknál.
A here, a mellékhere és a herezacskó betegségei című cikk folytatása.
A Brit Rákkutató Intézet friss adatai szerint szinte minden heredaganatos beteg meggyógyul a szigetországban.
Azoknál a fiúknál, akik heréi megszületésük után nem szálltak le a herezacskóba, csaknem háromszor nagyobb valószínűséggel alakul ki későbbi életükben hererák - idézte brit kutatók megállapítását a British Medical Journal (BMJ) című orvosi folyóirat.
A herecsavarodás (torzió) a here megcsavarodása az ondózsinóron. A herecsavarodást az ondózsinór vagy a herét borító hártya rendellenes fejlődése okozza. Általában a nemi érés és kb. 25 éves kor között lép fel, habár bármely életkorban előfordulhat. A herecsavarodás felléphet megerőltető tevékenység után, vagy nyilvánvaló ok nélkül is.
A hererák megnagyobbodott herét vagy a herezacskóban daganatos duzzanatot okozhat. A herén lévő tapintható dudort minden esetben késedelem nélkül meg kell vizsgálnia orvosnak
A mellékhere- és heregyulladás (epididymo-orchitis). Lehet hólyagfertőzés, nem-specifikus húgycsőgyulladás, kankó (gonorrhoea), prosztataműtét vagy valamely eszközös beavatkozás, mint húgycső-katéterezés szövődménye.
Holland kutatók beszámolója szerint a laparoszkópos technikával, melynek során apró, videokamera segítségével vezérelt műszereket használnak, végzett műtét eredménye jobb lehet a hagyományos technikával végzett sérvműtétnél.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!