PSMA-célzott terápia prosztatarákban
A pontos képalkotás kritikus fontosságú a daganat lokalizációjában, a betegség stádiumának meghatározásában és a recidívák kimutatásában.
A pontos képalkotás kritikus fontosságú a daganat lokalizációjában, a betegség stádiumának meghatározásában és a recidívák kimutatásában.
A prosztatarák kezelése a beteg egyéni körülményeitől függ. Sok prosztatarákos esetében nincs szükség kezelésre.
Lágyéksérvről beszélünk, ha a hasüregből származó szövetek (bél és hashártya) a hasizmok közötti résen kitüremkednek.
A prosztatarák leggyakrabban az ötven évnél idősebb férfiakon jelentkezik. A fejlett nyugati országokban és hazánkban előfordulása magas, 40-50 új megbetegedés fordul elő évente 100 ezer lakosra számítva.
Nem könnyű eldönteni, körülmetéltessük-e az újszülöttet. Figyelembe kell venni mind az előnyöket, mind a hátrányokat, és számításba kell venni a kulturális és személyes preferenciákat is.
A jóindulatú prosztata-megnagyobbodás a prosztata mirigyének nem rákos jellegű (benignus) daganata. A jóindulatú prosztata-megnagyobbodás az ötven év feletti férfiak között gyakori. Oka ismeretlen, de valószínűleg közrejátszanak a korosodással járó hormonszint-változások.
Minden harmadik percben meghal valaki a világon prosztatarákban. A prosztatarák jelentőségét húzza alá, hogy míg 1996-ban az egy év alatt újonnan felfedezett esetek száma az USA-ban 300 000 volt, addig az új AIDS-betegek száma „csak” 72 000.
A prosztatarák a férfiak leggyakoribb rosszindulatú betegsége. Az Amerikai Egyesült Államokban és Európában a második leggyakoribb daganat.
A szokványostól eltérő, nehezített (kóros) vizeletürítést, mint tünetegyüttest dysuriának nevezzük. A fájdalommal is járó forma a stranguria.
A hivatásos sofőrök szinte mindegyike átesik a krónikus kismedencei fájdalom szindrómán, melyet csak szakember képes azonosítani, de kezelése nem nehéz.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!