Fogamzásgátló - Tabletta bevétele utáni hasmenés

Jelenleg negyedik napja szedek életemben először (22 éves vagyok) fogamzásgátló tablettát (Triodena). A második tabletta bevétele után (20:00) négy és fél órával gyomorrontás miatt hasmenés jelentkezett (00:30).
Szeretném megkérdezni, hogy szükség van-e emiatt az első levél beszedése után is (tehát a szedéstől számítva az első hónap letelte után) kiegészítő fogamzásgátló módszert alkalmazni?
Válaszát előre is nagyon köszönöm!

fogamzásgátlás | Az Orvos válaszol - Dr. Petróczi István 2009 ;14(februári)   InforMed | Petróczi, I.
Felesleges a kiegészítés, Ön védve van, a tabletta már rég felszívódott!
Olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.
Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található.
Üdvözlettel: dr. Petróczi István

Kapcsolódó cikkek a Fogamzásgátlás, abortusz rovatban olvashatók.

| fogamzásgátlás
2009-02-25 00:57:55