Spirál

spiral, fogamzásgátló | Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin   InforMed | Szendei, K.

Kedves Doktornő, 

Második gyermekem születése óta spirált használok, és a havi vérzés befejeződését követően egy pár napos szünet után ismét vérezgetek. A legutóbbi havi vérzésem után 2 héttel jelentkezett ez. Szeretném tudni, hogy ennek van e jelentősége, vagy csupán a spirál egyik "mellékhatása"  Köszönettel

Közti vérzés - tehát a ciklus félidejében jelenlevő kis pecsételő vérzés - mind a hormonális, mind a spirálos fogamzásgátlás esetén jelentkezhet, rendszerint magától megszűnik. Ha ez néhány ciklus után nem szűnik, vagy erősödik, feltétlenül konzultáljon nőgyógyászával. Annyit azonban szabad legyen megjegyeznem, hogy talán még a spirál a legjobb módszer a fogamzásgátlásra. Tehát csak a panaszok fokozódása esetén érdemes a cserére gondolni.

A válaszok az orvos és beteg személyes találkozását, illetve az orvosi vizsgálatot nem pótolják!

| spiral, fogamzásgátló
2002-07-11 13:41:28

Web Design & Development Prowebshop