Abbahagytam a tablettát

hormon, fogamzásgátló, menstruáció | Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin   InforMed | Szendei, K.

4 évi után abbahagytam a fogamzásgátlótabletta szedését. Jelenleg 3 napja menstruálnom kellene, de ez nem történt meg eddig. Lehetséges, hogy a tabletta hirtelen abbahagyása okozott ilyen zavart, vagy ez feltétlenül terhességre utaló jel?

Köszönettel:

Az Ön által feltételezett lehetőségek mindegyike elképzelhető:

Bizonyos esetekben a tartós ovulatiogátlás (vagyis a hormonalis fogamzásgátlók használata) átmeneti zavart okozhat az agyalapi mirigy - petefészek  egymásra ható hormonális működésében és ezzel menstruáció kimaradás jöhet létre. Ugyanakkor a fogamzásgátló abbahagyásának azonnali következménye is lehet a terhesség létrejötte.

Ennek eldöntése szakorvosi feladat, ezért javaslatom az, hogy mihamarabb forduljon nőgyógyász szakorvoshoz!

A válaszok az orvos és beteg személyes találkozását, illetve az orvosi vizsgálatot nem pótolják!

| hormon, fogamzásgátló, menstruáció
2002-07-11 14:12:53

Web Design & Development Prowebshop