Fogamzásgátló, hányás

fogamzásgátlás | Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin   InforMed | Szendei, K.

Tiszteletem Doktornő/ doktor úr !

A barátnőmmel utoljára 2 napja volt szexuális kapcsolatunk. Védekezésképpen fogamzásgátló gyógyszert használ Már második éve szedi rendszeresen. Két napra rá reggel hasmenés, hányinger (rosszullét) jött rá. Azonban ez már előfordult vele máskor is, és nem esett teherbe. Kérdéseim:

  • Mennyi a valószínűsége, hogy teherbe esik egy rendszeres gyógyszerszedés mellett (elég drága a gyógyszer) ?
  • Miért jelentkeznek ilyen tünetek nagy ritkán nála? (Nem fogyaszt alkoholt, stb.)
  • Vegyen be olyan gyógyszert, ami megakadályozza, hogy terhes legyen? (ami 3 napig még jó)

Mielőbbi, mondhatnám nagyon sürgős válaszát várom, maradok köszönettel.

Ha a szexuális együttlét után 2 nappal volt a hányás, hasmenés, akkor biztosan nem eshetett teherbe. Hányás esetén, ha ez az aznapi tabletta kihányását is jelentette, akkor meg aznap a hányinger elmúltával pótolni kell a gyógyszert a következő tabletta bevételével. De más teendő nincsen!

A válaszok az orvos és beteg személyes találkozását, illetve az orvosi vizsgálatot nem pótolják!

| fogamzásgátlás
2002-07-11 14:51:26