Fogamzásgátló

fogamzásgátlás, menstruáció | Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin   InforMed | Szendei, K.

Tisztelt doktornő!

A barátnőmnek (20 éves) vérzési zavarai vannak (teljesen rendszertelenül menstruál), ezért a nemi élet megkezdése előtt szeretne fogamzásgátlót szedni. Úgy gondolja, hogy az szabályozná a vérzését, és ezzel elkerülheti az alaptalan idegeskedést. (Természetesen a gyógyszer kiválasztásához nőgyógyásza tanácsát szeretné kérni.)

A kérdésem az lenne, hogy igaz-e az, hogy az ilyen gyógyszerek elhízást okozhatnak? Hormontartalmuk miatt nincsenek káros mellékhatásaik? Ön szerint nincs valamilyen más megoldás a problémára?

Ha az antibébinek nincs ellenjavallata, akkor (nőgyógyászával egyetértésben) szedje. Ezáltal elérhető a rendszeres menstruáció és persze elkerülhető a nemkívánt terhesség is.

A gyógyszerszedésnek vannak kockázatai, mellékhatásai lehetnek, pl. hízás, fejfájás, közti vérzés. Egy húszéves lány esetében még mindíg jobb ezeket vállalni, mint egy esetleges abortuszt.

A válaszok az orvos és beteg személyes találkozását, illetve az orvosi vizsgálatot nem pótolják!

| fogamzásgátlás, menstruáció
2002-07-11 14:59:20