Fogamzásgátló, hízás

fogamzásgátlás, antikoncipiens, elhízás | Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin   InforMed | Szendei, K.

Tisztelt Doktornő!

A következő kérdéssel fordulok Önhöz. A barátnőm szeretne fogamzásgátlót szedni, el is ment nőgyógyászhoz aki felírt neki egy gyógyszert .. (nem tudtuk elolvasni, hogy mi a neve a gyógyszernek) és nem biztos benne, hogy nem fog-e nála mellékhatásként elhízás jelentkezni. Azt szeretném megkérdezni Öntől, hogy melyek azok a fogamzásgátló tabletták amelyek összetételüknél fogva a legkevesebb kockázatot jelentenek az elhízásra. Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel:

A nőgyógyász biztosan a megfelelő kis hormontartalmú készítményt írta fel. Kezdje el szedni. A tabletta szedés első heteiben - nőgyógyászok szerint is - jobb, ha más módszert is alkalmaznak egyidejűleg. A gyógyszer mellékhatásaként leírják a testsúlynövekedést, melyet azonban kevesebb kalóriabevitellel, több testmozgással ellensúlyozni lehet.

p>

A válaszok az orvos és beteg személyes találkozását, illetve az orvosi vizsgálatot nem pótolják!

| fogamzásgátlás, antikoncipiens, elhízás
2002-07-11 15:05:15