Fogamzásgátló, erős vérzés

fogamzásgátlás | Az Orvos válaszol - Dr. Szendei Katalin   InforMed | Szendei, K.

Tisztelt Doktornő!

27 éves vagyok és a következő problémával fordulok Önhöz. Körülbelül 1 hónapja elkezdtem szedni egy Diane 35 nevű fogamzásgátlót, amit a nem múló pattanásaimra írt fel az orvos. A havivérzés 1. napján kellett elkezdeni szedni, de összesen csak három napig szedtem, mert nagyon rosszul voltam tőle. Hányinger, hasgörcs, szédülés, gyengeség és nagyon erős vérzés. Az abbahagyás után még 4 napig véreztem nagyon erősen. Aztán 1 hét szünet után, a múlt héten újra elkezdtem vérezni, most már 10. napja tart és nagyon erősen, szinte "ömlik" a vér és nem akar múlni. A nőgyógyászomat többször is hívtam a problémám ügyében, de ő azzal nyugtatott, hogy a gyógyszer idő előtti abbahagyása miatt felborult a hormonháztartásom, és ez a sok vérzés ilyenkor normális. Javasolta, hogy próbáljak szedni egy Ergam nevű cseppet, de nemigen használt az sem. Most már egyre jobban meg vagyok ijedve a szűnni nem akaró, rengeteg vér miatt. Doktornő, tényleg normális ez a hosszú ideje tartó és nagyon erős vérzés?

Válaszát előre is köszönöm:

Remélem, a hormonszedés előtt végeztek laborvizsgálatot (májműködés, véralvadás). Remélem mire válaszom megérkezik, panaszmentessé vált. Ha nem, sürgősen keresse fel nőgyógyászát. Ha néhány hormontabletta ennyire megzavarta a ciklusát, akkor jobb, ha a fogamzásgátlás egyéb formáját alkalmazza, ha csak a pattanások miatt kezdte szedni, hagyja abba, más lehetőség is van, ezt persze ne nőgyógyásszal beszélje meg.

A válaszok az orvos és beteg személyes találkozását, illetve az orvosi vizsgálatot nem pótolják!

| fogamzásgátlás
2002-07-11 15:14:13