Október 1-jétől hatályos az a kormányrendelet, amely az állami finanszírozásban elvégezhető lombikprogram kibővítéséről szól - derül ki a Magyar Közlöny legfrissebb számából.
Kibővítik a társadalombiztosítás (tb) által finanszírozott lombikprogram-eljárások számát, valamint változni fog az ahhoz kapcsolódó gyógyszertámogatás is - jelentette be az emberi erőforrások minisztere szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
A kormány álláspontja az, hogy a lombikprogram a gyermektelen párok számára óriási lépést jelenthet, hiszen megadhatja számukra a gyermekvállalás lehetőségét, örömét akkor is, ha meddőségi problémákkal küzdenek - mondta Novák Katalin család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkár pénteken Budapesten, egy más témában tartott sajtótájékoztatón újságírói kérdés kapcsán.
Az elmúlt hét évben az állam által finanszírozott meddőségi kezelések több mint egyötöde volt sikeres; a lombikkezelések kiterjesztéséről már megszületett a kormánydöntés, amely ebben a hónapban életbe is léphet - írta a Magyar Hírlap kedden.
Nem csak a nők, hanem a férfiak életkora is befolyásolja az IVF sikerét. A Harvard Egyetem kutatói közel 19 ezer mesterséges megtermékenyítéses (IVF) eset vizsgálata alapján közölték tanulmányukat a European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) kiadványában.
Az elmúlt években megnőtt a hüvelyi fertőzések és a nemibetegségek száma. A viszkető, égő érzés formájában jelentkező problémáért nem minden esetben az uszoda, a szauna vagy a partner okolható. És a baj többnyire természetesen elkerülhető...
Évente 67 millió nem kívánt terhesség lenne elkerülhető a fejlődő országokban egy új tanulmány szerint.
Magyarországon öt beavatkozást támogat az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) a lombikbébiprogramban, ez világviszonylatban jelentősnek számít, mivel a legtöbb országban csak 3-4 kezelést finanszíroz az állam - mondta a Semmelweis Egyetem osztályvezető főorvosa.
A nők körében a rákos betegségből eredő halálozás leggyakoribb oka az emlőrák, amelynek megelőzésében leghatékonyabb a szervezett mammográfiás szűrés.
Az Adelaide-i Robinson Kutatóintézet szakemberei egy nagy beteganyagon végzett kutatás során bizonyították, hogy a régi kevésbé ismert technika, amelynek része a petevezeték átmosása jódozott mákolajjal, segíti a megtermékenyülést. Eredményeiket a The New England Journal of Medicine közölte.