Éjszakai ágybavizelés
Az éjszakai ágybavizelés (enurezis nokturna) akaratlan, ismétlődő bevizelés olyan alvó gyermek esetében, aki elég idős már ahhoz, hogy ez ne forduljon elő.
Az éjszakai ágybavizelés (enurezis nokturna) akaratlan, ismétlődő bevizelés olyan alvó gyermek esetében, aki elég idős már ahhoz, hogy ez ne forduljon elő.
A legújabb kutatások feltárták azt, hogy miért okoz nehézséget a diszlexiás gyermekek számára, hogy egy zajos szobában odafigyeljenek a beszédre.
A figyelemhiányos-hiperaktivitást (ADHD) 1848-ban írta le egy német orvos, és egészen a közelmúltig a gyermekek betegségének tartották, de kiderült, az ADHD egyeseket elkísér a felnőttkorba is, és jelentős hatással lehet a munkavégzésre.
Az okostelefonjukat állandóan használó tizenéveseknél fokozott a figyelemhiányos/hiperaktív rendellenesség kockázata a University of Southern California Keck School of Medicine, Los Angeles kutatóinak tanulmánya szerint, mely a JAMA-ban jelent meg.
Manapság egyre több a nyugtalan, űzött, hirtelen természetű gyerek. Nehéz velük szót érteni, a legkisebb vagy akár csak vélt problémára is agresszíven reagálnak.
A retina fényérzékelő sejtjeinek elrendeződése lehet a diszlexia oka - vélik francia kutatók, akik a Proceedings of the Royal Society című folyóiratban közölték eredményeiket.
Ukrajnában 1,2 millió ember, vagyis a lakosság több mint 3 százaléka küzd mentális problémákkal, ami azt jelenti, hogy a népesség arányában Európában itt a legmagasabb a pszichés gondokkal küszködő emberek száma - hozta nyilvánosságra adatait az ukrán szociálpolitikai minisztérium kedden a lelki egészség világnapja alkalmából.
Az a kép, amelyet sztárok magukról sugároznak a társadalomnak, sokszor eltér az önképüktől - mondta Földi Rita klinikai szakpszichológus.
Chester Bennington, a Linkin Park énekese öngyilkos lett - értesült a tmz.com celebportál ügyészi forrásokból.
Egyre több a szorongó, gátlásos gyerek, akik feldolgozatlan kérdéseiket, nem feloldott feszültségeiket beszédükben jelenítik meg. Ezen problémák gyökere a gyermek félelmében keresendő. Ilyen beszédhibák például a dadogás, a mutizmus, a pszichés eredetű megkésett beszédfejlődés.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!