Ausztrál kutatók megállapították a SIDS lehetséges okát.
Egyes csecsemőknél, akiknél fennáll a hirtelen csecsemőhalál szindróma (SIDS) veszélye, alacsony a butirilkolinészteráz (BChE) nevű enzim vérszintje.
Egyes csecsemőknél, akiknél fennáll a hirtelen csecsemőhalál szindróma (SIDS) veszélye, alacsony a butirilkolinészteráz (BChE) nevű enzim vérszintje.
Az amerikai gyermekorvosi akadémia (AAP) 2011 óta először közölt a bölcsőhalál megelőzésére új ajánlást a Pediatrics gyermekorvosi folyóirat aktuális számában.
A veleszületett toxoplazmózis terhesség alatt szerzett fertőzés, amelyet az anyából a magzatba átjutó Toxoplasma gondii nevű parazita okoz. A Toxoplasma gondii az egész világon előfordul és minden 1000 újszülöttből 1-8-at fertőz meg.
A hasfájás a gyermekkorban az egyik leggyakoribb panasz, amivel a szülők felkeresik a gyermekorvosi rendelőt. Mint tünet azonban nemcsak a hasi szervek betegségeinek a kifejezője lehet, sőt, még tartóssága és intenzitása sem utal egyértelműen a hasi szervek betegségeire.
Késleltetheti a kisgyermekkori nyelvi fejlődést, ha a gyermek a terhesség harmadik trimeszterében, koraszülöttként jött világra – állítják Illinoisi Egyetem kutatói az eNeuro című folyóiratban megjelent tanulmányban.
Különböző alváshoz kapcsolódó problémák, köztük a hirtelen csecsemőhalál szindróma (SIDS) és a véletlen fulladás évente mintegy 3500 csecsemő halálát okozza az Egyesült Államokban - erről adott hírt kedden az amerikai járványügyi központ (CDC).
Pénteken van a koraszülöttek világnapja; ezen a napon azt a hitet szeretnék erősíteni, hogy a koraszülöttekből is nagy valószínűséggel egészséges felnőttek lesznek - mondta a Semmelweis Egyetem II. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika koraszülöttosztályának vezetője.
A hirtelen csecsemőhalál (Sudden Infant Death Syndrome, SIDS) az esetek felében akkor következik be, amikor a csecsemő egy ágyban alszik szüleivel, és gyakran kapcsolatba hozható a szülők alkohol- vagy gyógyszer és drogfogyasztásával.
A koraszülöttek olyan alulfejlett újszülöttek, akik 37 hétnél kevesebb időt töltöttek az anyaméhben. A születés utáni betegségek és halálozás hátterében leggyakrabban az egyedüli ok az, hogy a kisbaba koraszülött. A koraszülöttek szervei nem fejlődhettek ki teljesen, ezért bizonyos betegségekkel szemben fogékonyabbak.
Folyadékkal teli mesterséges méh kifejlesztésén dolgoznak amerikai orvosok, remélve, hogy az eszköz jelentősen javítja majd a súlyosan éretlen koraszülöttek túlélési esélyeit. A Philadelphia-i Gyermekkórház kutatói a Nature Communications című folyóiratban számoltak be eredményeikről.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!