Milyen hatással van a közösségi média a pszichénkre?
Jelenleg a közösségi média és a pszichés betegségek között fennálló kapcsolatról nincsen konszenzus, ezért ajánlások is nehezen fogalmazhatók meg.
Jelenleg a közösségi média és a pszichés betegségek között fennálló kapcsolatról nincsen konszenzus, ezért ajánlások is nehezen fogalmazhatók meg.
Először olyan bizonytalan az ember. Fura vele telefonálni, és a billentyűzet is, mintha hangyáknak találták volna ki…
Nem csak a számítógépes játékok tehetnek függővé, hanem például néha az internetes vásárlás is. Egyre több emberben alakul ki internet-függőség. Ha elvesztették az irányítást viselkedésük felett, ideje szakember segítségét kérni.
Egy friss felmérés szerint az ún. Y generáció, másképpen az ezredfordulós generáció tagjai azok, akik a legtöbbet használják a különböző közösségi oldalakat, és panaszkodnak leginkább arra, hogy magányosnak érzik magukat.
Az amerikaiaknak közel háromnegyede fent van a Facebookon, kilépni tehát felér egy virtuális öngyilkossággal, állítják sokan. Mégis, egyre többen hagyják ott a közösségi oldalt.
Első ízben a mentális rendellenességek közé sorolta a videojáték-függőséget az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
Internetfüggőség-klinikát hoztak létre a zágrábi pszichiátrián, ez az első ilyen intézmény Horvátországban - közölte az N1 horvát kereskedelmi hírcsatorna hétfőn.
Reprezentatív felmérések szerint a vizsgált emberek negyven százaléka magányosnak érzi magát az okostelefonja nélkül - ismertette Kalamár Hajnalka klinikai szakpszichológus az M1 aktuális csatorna szerda délelőtti műsorában.
A pszichiáterek egyre inkább hivatalosan is elismerik az internetfüggőséget, mint mentális rendellenességet.
Az internet robbanásszerű terjedése kísérő jelenségeként a blogolás, kommentelés egyre inkább beépül a mindennapi médiahasználatba, a különféle bejegyzések hangvétele pedig sok esetben képet ad a lappangó társadalmi feszültségekről is - állítja a témát kutató Kelen András szociológus, közgazdász.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!