Hirdetés

Depresszió, randevú - néhány gyakorlati tanács

A depressziósok számára kihívást jelent az ismerkedés. Ha valaki nincs mosolygós kedvében, de a helyzet megkívánná, hogy vidám legyen, akkor még rosszabb a helyzet. Ugyanakkor új embereket megismerni jelentős örömforrás is. Az alábbi tippek segítenek megkönnyíteni az ismerkedést.

depresszió, partnerkapcsolat |

InforMed Hírek9   InforMed | Csonka, Cs.

Keressük szakember segítségét

Az ismerkedés fölnagyíthatja a depressziósok néhány problémáját, a fáradtságérzetet, az ingerlékenységet, az önbecsülés alacsony szintjét és a csökkent nemi késztetést. Ha eddig még nem fordultunk szakemberhez, ideje, hogy megtegyük. A pszichoterápia és a gyógyszeres kezelés csodákat tehet.

Fontos az időzítés

Ahhoz, hogy egy kapcsolatban valaki másról is gondoskodjunk, először magunkkal kell törődni. Ha gyógyszert szedünk, tartsuk be szigorúan az előírásokat, járjunk el a terápiára, és legyenek segítőkész barátaink, keressük a pozitív gondolkodású emberek társaságát. Ha még nem vagyunk jóban önmagunkkal, halasszuk el az ismerkedést.

Ne az első randevún beszéljük a depresszióról

Egy új kapcsolatban nem szükséges, sőt, kifejezetten káros rögtön a betegséggel kezdeni a beszélgetést. Ha a viszony komolyabbra fordult, természetesen el kell mondani a partnerünknek. Ehhez várjuk ki a megfelelő alkalmat.

Hogyan beszéljünk róla

Először: mondjuk meg a partnerünknek, hogy fontos számunkra, annyira, hogy valami lényegeset szeretnénk közölni vele. Másodszor: ne csak a puszta tényt közöljük, hanem mondjuk el azt is, hogy a mi problémánk nem egyedi, és hogy a kezünkben tartjuk a betegséget, szakember segítségét kértük és kezeltetjük magunkat.

Harmadszor: ismételjük meg, hogy fontos nekünk az illető és maga a kapcsolat is.

Csökkent nemi késztetés

A depresszió, de egyes antidepresszánsok is a libidó csökkenését okozhatják. Ha a gyógyszerre gyanakszunk, beszéljük meg orvosunkkal az esteleges váltást. Partnerünkkel is érzékeltethetjük, hogy van más módjai is a vele való törődésnek. Adjuk tudtára, hogy vonzónak találjuk, akkor is, ha nincs kedvünk a szexhez.

Fogadjuk el a segítséget

Azon kívül, hogy a családunkban és a barátaink között segítőkre találtunk, fontos, hogy a partnerünk is tudja, hogyan segíthet nekünk. Ha például hangulatjavítás céljából rendszeresen edzünk, hívjuk el partnerünket is. Ha beszélünk a betegségünkről és a kihívásokról, az szintén segíthet abban, hogy az illető támogassa törekvéseinket.

Legyünk türelemmel

Ha a leendő partnerünk kérdéseket tesz föl vagy tanácsol valamit, a jó szándékot, nézzük még akkor is, ha valójában nem segít, amit mond.

Sokan azt hiszik, hogy az ő feladatuk a partner felvidítása. Értsük meg a segítőkészséget, de tudassuk partnerünkkel, hogy nem nevethetünk mindig. Egyes nők a férfiaktól várják a kezdeményezést, a programok megszervezését. Ez nehéz lehet a depressziósok számára, mondjuk meg, hogy szeretnénk vele lenni, de fontos a nyugalom is.

Ne ismételjük meg a múlt hibáit

Fontos, hogy ismerjük gyengeségeinket és erős oldalunkat, és a tudatában legyünk a buktatóknak is. Ha észrevesszük, hogy ugyanúgy cselekszünk, mint ami egyszer már kudarchoz vezetett, szálljunk ki a helyzetből, és haladjunk előre, ne a múltat kövessük.

Ismerkedés a neten

Emberek milliói keresnek társat az interneten, ám ez nem jelenti azt, hogy az ismerkedésnek ez a formája könnyű lenne. Ne adjuk fel egy-két próbálkozás után, segíthet, ha vannak, akikkel meg lehet beszélni a gondokat.

Elfogadás

A társkeresésnél sem szabad elfelejteni, hogy minden embernek van egy batyuja, amit a hátán cipel. Magunkat se állítsuk hát túlzott követelmények elé. Ha a leendő partner és a kapcsolat megfelelő, a depresszió nem lehet a kudarc oka.
depresszió, partnerkapcsolat

2011-06-06 15:09:25

Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop