Testünk furcsaságai és a magyarázatok – 2. rész
Bemutatunk még néhány érdekes testi jelenséget, megpróbálunk magyarázatot adni rájuk, illetve szükség esetén megoldást javasolni ellenük.
ÚJ
Bemutatunk még néhány érdekes testi jelenséget, megpróbálunk magyarázatot adni rájuk, illetve szükség esetén megoldást javasolni ellenük.
Az alább felsorolt érdekes testi jelenségeket sokan tapasztalták már, de mi a magyarázat, és mi a megoldás?
Az orvosi képalkotás nélkülözhetetlen szerepet tölt be a rendellenességek, betegségek feltárásában és diagnosztizálásában. Egy magánklinika radiológusai a hét minden napján, ünnepnapokon is fogadják a klienseket ultrahangvizsgálatra.
A beteg számára "legegyszerűbb" vizsgálatok közé tartoznak a laboratóriumi vizsgálatok, elsősorban a vérvétel és a vizeletvizsgálat, illetve egyes testnedvek, például az epe, a liquor (gerincvelőből nyert folyadék) vizsgálata. A laboratóriumi vizsgálatok több célból készülnek.
Az érrendszer vizsgálatára, valamint az egyes szervek vérellátásának vizsgálatára
szolgáló módszer, mely ötvözi a hagyományos radiológia módszereit (a vizsgált
testrészről röntgenfilm készül) a modern komputertechnika vívmányaival.
Sokan nem tudják, hogy van egy olyan radiológiai módszer, az MR (mágneses rezonancia) vizsgálat, mely nem jár sugárterheléssel. Sőt, bizonyos betegségek – például a limfómák – esetében pontosabb eredményt ad: kimutatja az élő tumorsejteket.
A hasnyálmirigy betegségeinek diagnosztikája a klinikai tünetek, laboratóriumi vizsgálatok és a képalkotó vizsgálatok alapján történik.
Korszerű MR-készüléket kapott a budapesti Péterfy Sándor utcai Kórház-Rendelőintézet és Baleseti Központ. A géppel elvégezhető a klinikai gyakorlatban szükséges összes képalkotó vizsgálat - közölte az intézmény kedden az MTI-vel.
Több, sok embert érintő betegségcsoport diagnosztikáját és gyógyítását fejlesztő kutatási projektet indított 1,47 milliárd forintos uniós támogatással a négy orvosképző egyetem - tájékoztatta a Szegedi Tudományegyetem közkapocslati igazgatósága csütörtökön az MTI-t.
Az immunrendszer kóros működését, daganatos áttéteket és a Parkinson-kór hátterében álló fehérjemódosulatokat is vizsgálhatják az ELTE kutatói egy új röntgen krisztallográfiai berendezéssel - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!