Hirdetés

OEP: zárszámadás petárda és obstrukció között

közgyűlés, önkormányzat, egészségbiztosítás, ingatlan |

Népszabadság   Népszabadság

Petárdával indult, obstrukcióval zárult az egészségbiztosítási önkormányzat tegnapi közgyűlése, legalábbis Simsa Péter alelnök szerint. A testület négyéves munkáját értékelő tanácskozáson elfogadták az országos vényellenőrzési rendszert vizsgáló bizottság jelentését, de nem foglaltak állást arról, hogy ki a felelős azért, hogy a 250 millió forintba került rendszer nem működik. A népjóléti államtitkár napirend előtti felszólalásában kijelentette: az önkormányzat törvényellenesen vásárolt meg egy Wesselényi utcai ingatlant. Ezt az alelnök visszautasította.

Simsa Péter petárdának minősítette Keller László népjóléti államtitkár napirend előtti felszólalását. Keller az egészségbiztosítási önkormányzat közgyűlésén kijelentette: az egészségbiztosító a közbeszerzési törvényt megsértve vásárolt meg egy Wesselényi utcai ingatlant, amelyben Pest megyei és fővárosi igazgatóságának adott helyet. Az államtitkár szerint az adásvételi szerződést meg kell semmisíteni. Keller László fontosnak nevezte, hogy az új közgyűléstől távol maradjanak azok, akik részesei voltak az önkormányzatnál regisztrált törvénysértéseknek.

Simsa Péter kijelentette: az ingatlanvásárlás során nem követtek el törvénysértést, a népjóléti miniszter figyelmeztetése alapján a közbeszerzési törvény szerint kötöttek szerződést.

A közgyűlés elfogadta az Over-bizottság beszámolóját. Eszerint a vényellenőrzési rendszer működésképtelenségéért egyaránt felelősök az önkormányzat elnökségének tagjai és a biztosító apparátusának vezetői. Megállapították a korábbi főigazgató, Fejes László és helyettese, Illés Béla felelősségét is. A közgyűlés hosszas vita után sem tudott megegyezni arról, hogy milyen mértékben terheli a felelősség a biztosító vezetőit és testületeit.

A közgyűlés elfogadta az egészségbiztosító 1996. évi zárszámadását. Azt javasolják a kormánynak, hogy az egészségbiztosítási alap 43 milliárd forintos hiányából 16 milliárdot az alap tartalékából, a többit állami költségvetésből rendezzék.

A közgyűlés viharos légkörben folyt, a tanácskozást többen otthagyták. A Magyar Iparszövetség képviselője "négy évig bohóckodtunk, ezennel visszaadom a mandátumomat" kijelentéssel távozott a közgyűlésről. Ezt az alelnök obstrukciónak minősítette, mindenesetre a grémium határozatképes maradt, és elfogadta a négy éve működő önkormányzat és felügyelőbizottsága jelentését.

A közgyűlést követő sajtótájékoztatón Simsa Péter a Népszabadság kérdésére elmondta: a sajtó nyomására elálltak attól, hogy 750 millió forintért tulajdonrészt szerezzenek a Szív TV-ben, de azt nem vetették el, hogy a jövőben a különféle médiákban tulajdonosként jelenjenek meg.

közgyűlés, önkormányzat, egészségbiztosítás, ingatlan

2002-07-10 10:32:21

Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop