Baj van a bébiételekkel
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) két tanulmánya is megállapította, hogy a bébiételek nagy részét nem megfelelően ajánlják hat hónapnál fiatalabb babáknak és sok ételnek túl magas a cukortartalma.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) két tanulmánya is megállapította, hogy a bébiételek nagy részét nem megfelelően ajánlják hat hónapnál fiatalabb babáknak és sok ételnek túl magas a cukortartalma.
Az egyéves kor körül kialakuló allergiás tünetek 40%-át ételallergia okozza, amelyért jelentős mértékben az idő előtt bevezetett tehéntej felelős.
Minél több fehérjét eszik a gyerek, annál jobb, különösen, amíg pici – tartja a legtöbb szülő. A legújabb kutatások szerint ugyanakkor a „minél több, annál jobb” elve tévhit. A túlzott, illetve nem megfelelő szerkezetű fehérje fogyasztása az első két életévben növeli mind a későbbi elhízás, mind az allergia kockázatát.
Hatással van a későbbi immunrendszerre az elválasztás után az a tény, hogy a csecsemőt anyatejjel táplálják-e vagy tápszert kap. Ezzel magyarázható, hogy egyes emberek különbözőképpen reagálnak a védőoltásokra, vagy hajlamosak a fertőzésekre, vagy pedig autoimmunbetegségtől szenvednek.
Megváltoztatott örökítőanyaggal rendelkező klónozott tehénborjút mutattak be argentin kutatók, akik szerint az állat felnőtt korában egyfajta "emberi" anyatejet adhat.
Nem növeli a későbbi ekcéma vagy más típusú allergia esélyét, ha a babák hathónapos koruk előtt kapnak tehéntejet, diót vagy mogyorót - állítják holland kutatók vizsgálataik alapján.
Vajon melyik tápszer a legjobb? Mire kell leginkább ügyelni etetéskor? Mikor milyen pép adható? Sok mama aggódik, hiszen babájának a legjobbat szeretné adni...
A bristoli egyetem kutatói megállapították, hogy az anyatej helyett tápszerrel táplált csecsemők a növekedés egy döntő fázisában több kalóriát vesznek magukhoz, és így nagyobb náluk a súlygyarapodás.
Természetesen, mivel a csecsemőkor jóval hosszabb időszak, mint az újszülöttkor, több változtatás is történik e csaknem 1 év alatt a táplálásban.
A D-vitamin nagyon fontos tényező a növekvő, fejlődő csontoknak szükséges kalcium (Ca) tökéletes beépítéséhez. Ezt a vitamint a szervezet a saját, meglévő anyagaiból, napfény hatására maga is képes előállítani.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!