A burnout szindróma okai, tünetei, kezelése
A burnout szindróma (kiégés) egy pszichológiai állapot, amelyet általában munkahelyi stressz és túlzott terhelés okoz.
A burnout szindróma (kiégés) egy pszichológiai állapot, amelyet általában munkahelyi stressz és túlzott terhelés okoz.
"Elment az esze, hogy ezt javasolja?" Ilyen és ehhez hasonló mondatokat sajnos gyakran hallhatunk kollégáinktól vagy éppen a főnökünktől - nem hagyhatjuk, hogy állandóan gyötörjenek.
Ha frissebb aggyal, jobban akar dolgozni, és meg akarja védeni magát a kiégéstől, fogadja meg az alábbi tanácsokat:
Tisztában vagyunk vele, hogy a legnagyobb kincsünk az egészség. Ezért meleg sálat teszünk a gyerekeinkre, és elmegyünk orvoshoz kivizsgálásra. Jól akarjuk érezni magunk és egészségeseknek maradni. Hiszünk abban, hogy így meghosszabbítjuk életünket, hogy minél tovább élvezhessük! De gondolta-e valaha, hogy az egészségét a munkakörnyezete is befolyásolja, vagy épp a munkáltató?
Sokan mondják, hogy nem szeretnének olyanokkal találkozni a valóságban, akik a Facebookon törölték őket ismerőseik sorából.
Egy régi elmélet szerint könnyű rajtakapni a hazug embert. Ha jobbkezes egy feltett kérdésre válaszolva balra és felfelé néz, a valódi memóriájában keres. Ha felfelé és jobbra néz, az agy kreatív központját használja, és egy elképzelt eseményt idéz fel, tehát hazudik.
A hazugságvizsgálat komoly dolog. Bár sok testbeszéd elemző állítja, hogy pontosan meg tudja mondani, ki hazudik és ki nem, az adatok másról tanúskodnak.
Brit egészségügyi és szociális szektor vállalkozásainak vezetői körében készült felmérés eredményei szerint a cégek úgy vélik, az év végi céges karácsony erősítheti az alkalmazottak elkötelezettségét, és lehetőséget ad arra, hogy a munkaadók honorálják alkalmazottaik éves munkáját.
Különösen állásinterjúnál, de a munkahelyi mindennapokban és az üzleti élet számos területén sem mindegy, hogyan jelenünk meg. Ez nemcsak az öltözékre vonatkozik, hanem a testbeszéd is árulkodó.
Léteznek olyan emberek, akik igen jártasak abban, hogy észrevegyék, ha hazudnak nekik. Ehhez a képességhez észre kell venni olyan jeleket, amelyek arra utalnak, hogy az illető nem őszinte, például megváltozik a viselkedése, vagy túl sok részlettel szolgál.
Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!