Nők negyven felett
Azok a nők, akik helytállnak a munkahelyükön, és szervezőkészségüket, sármjukat nem csak az irodában, de magánéletükben is érvényre juttatják, mágnesként hatnak a környezetükre.
Kép: Mint Lounge
Keresettebbek, mint bármikor: beszélgetőpartnerként, társként, de akár szeretőként is, s áll mindez a fiatalabb korosztállyal történő összehasonlításra is. Ám a női vonzerő egy bizonyos koron túl nem feltétlenül mindenki sajátja. A kisugárzás és az önérzet azonban tanulható. Ami régen kivételnek számított, s amire ferde szemmel tekintettek, mára a mindennapok részévé vált - a beavatottak tudni vélik, hogy már nem csak Hollywoodban divat az érett hölgyek és fiatalabb férfiak liezonja.
Prof. Pöldinger bécsi pszichiáter felmérései alapján az érintett korosztály hölgyei egyre fiatalabbak, mind szellemi, mind lelki tekintetben, ami természetesen fizikai frissességükre is jó hatást gyakorol: magabiztosak, egészségesebben élnek, mint bármikor eddig, divatosan öltöznek (akár farmerba és miniszoknyába, ha úgy tartja hangulatuk), s még álmukban sem jut eszükbe, hogy a klimax állapotába süppedjenek. S olyan dolgot mondhatnak magukénak, amivel a fiatalabbak nem rendelkeznek: személyiségük van, ami természetesen vonzóvá teszi őket a férfiak szemében.
Mitől olyan kapósak?
Pöldinger tudományos terápiás beszélgetéseiből a kövekezők derültek ki:
Ami a fiatalabb férfinak egy érettebb hölgyben tetszik
- Többnyire túl van a terhességen. A férfi ezáltal felszabadul a gyermeknemzés nyomása alól.
- A félelem, hogy családot kell alapítani, amely egy életen át való gondoskodást jelent, fel sem merül.
- A testi szerelem ezáltal könnyeddé, relaxáltabbá válik, csak élvezet és beteljesedés jellemzi.
- Az érett nő magas szellemi és lelki kvaalitásokkal rendelkezik, amit a fiatal férfi is jobban értékel, mint csupán a kizárólagos testi kapcsolatot.
- Tapasztalatai alapján a nő jobban bánik a férfival: kedvességét és határozottságát a megfelelő időpontban érvényesíti.
- A teltkarcsú hölgyeket a fiatalabb férfiak is előnyben részesítik a csontos alkatúakkal szemben. Az érett nő gömbölyded formákkal hódít.
- A kapcsolatban ideálisan kombinálható a társ és az anya szerepe. A fiatalabb férfiak és érettebb nők viszonya ezáltal teherbíró kapcsolattá alakul, amely akár több évtizeden keresztül is megállja a helyét.
- A hölgynek talán megvannak a maga különcségei (bogarai), de már nem izgatja fel magát minden apróságon.
Ami az idősebb férfinak az érett nőben tetszik (aki a saját felesége is lehet)
- A hölgy öntudatos személyisége, amivel megszínesíti a férfi mindennapjait.
- A nők ebben a korban gyengédségre vágynak, az orgazmusközpontúság helyett a gyengédség kerül előtérbe.
- A hölgyet nem érdekli a gyors szex és a teljesítmény.
- A nő barát lesz, partner és tanácsadó.
- A fiatalabbakkal ellentétben az érett nő nem követelődzik.
- Nem kívánja, hogy szépségét naponta tömjénezzék.
- Olyan lelki és szociális értékekkel rendelkezik, amelyre a férfinak az idő előrehaladtával egyre inkább szüksége van.
- Többnyire mindenről lehet vele értelmesen beszélgetni.
Az érett nő nagyon is szexis. A felmérésekből az derül ki, hogy a 45 és 50 év közötti hölgyeknek bár nincs olyan gyakran intim kapcsolatuk partnerükkel, mint a fiatalabbaknak, de határozottabban gyakran van orgazmusuk. Az érettebb nő már nem szégyelli kimondani az ágyban, mit is szeretne. Ismeri a szexuális praktikákat, és használja is őket, ha úgy tartja kedve. Nem a szexuális élet mennyisége, hanem sokkal inkább a minősége az, amit a fiatalabb és idősebb férfiak egyaránt értékelnek benne.
Problémák? Csak semmi pánik!
Pöldinger arra biztat, hogy a nők tegyék félre félelmeiket, amelyek a változókorral felmerülnek bennük, s a menopausát inkább lehetőségként, mint krízisként fogják fel. Különösen vonatkozik ez a szexuális életre, hiszen a változókor kezdete lehet egy új, tablettákkal és terheséggel nem nehezített, testi beteljesedést ígérő korszaknak. A menstruáció nem az ifjúság szimbóluma és a menopausa nem betegség, csupán változás.
Ma már léteznek természetes hormontabletták, vitaminokkal és nyomelemekkel táplálni lehet a száraz hajat, speciális krémekkel pedig a töredezett körmök ápolhatók.
A menopausa legkellemetlenebb velejárója a depresszió. A gyakorlat azt mutatja, hogy pszichiáter segítségével a lelki bajok is kézben tarthatók. Természetesen a hormonkezelés nem minden esetben kielégítő, ilyenkor azokat természetes antidepresszánsokkal lehet kombinálni.
Jó tudni!
Így ismerhető fel a klimaktériumban fellépő depresszió:
- Már semmi sem jelent örömet.
- Az érintett képtelenné válik arra, hogy döntéseket hozzon.
- Különösen a reggel jelent lelki mélypontot.
- Alvászavarok lépnek fel.
Az átmenet időszaka egyébként nem csak a nőket viseli meg. A férfiak ugyanúgy depresszívvá válhatnak, és a változókori panaszok az ő életüket is megnehezítik.
M. M.