A társadalombiztosítással támogatott plasztikai sebészeti beavatkozások körül számos tévhit, félinformáció kering, ezért érdemes tisztázni, hogy milyen alapon és milyen műtéteket finanszíroz a NEAK (Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő).
Sok helyen találkozunk már a kozmetikai sebészet eredményeivel. Tényleg évtizedeket lehet „lefaragni”? Néha igen. Nagy eredmények érhetők el a plasztikai sebészet módszereivel, de természetesen kockázatokkal is számolni kell.
Mielőtt áttekintenénk a ráncok kezelését, néhány dolgot el kell mondani róluk.
Többféle ráncot lehet megkülönböztetni.
Újabb rákos eseteket hozott kapcsolatba a mellimplantátummal az amerikai élelmiszer- és gyógyszerhatóság (FDA) szerdai jelentése.
Egy olyan kultúrában, amely az ifjúságot dicsőíti, nehéz elfogadni egy újabb ránc megjelenését, vagy valami más apróságot, amit ront az arcbőr „tökéletességén”. Így aztán sokan orvoshoz fordulnak, hogy simítsa ki az idő múlásától tanúskodó ráncait, szüntesse meg az egyenetlenségeket vagy a bőr korral járó elszíneződését.
A rák egy ritka fajtájának megjelenését figyelték meg, mely kizárólag a mellimplantátummal élő nőknél alakul ki, ami Franciaországban az implantátumok betiltásához is vezethet.
A mellimplantátum hárommillióból egy-hat esetben idézheti elő a nyirokrák egy igen ritka fajtáját egy friss, átfogó nemzetközi kutatás szerint. Az elemzés nem talált adatot arra, hogy más rákbetegséggel összefügghetne.
Visszahívott a Cereplas nevű francia cég több, általa gyártott mellimplantátumot - írja a Magyar Nemzet hétfői száma az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatalra (EEKH) hivatkozva.
Az arc ráncainak kisimítására adott botoxinjekció gyengíti a kéz érintésére adott agyi választ - derült egy kis létszámú svájci kutatásból.
Egy év börtönre ítélték azt a magát plasztikai sebésznek kiadó nőt, aki egyebek között cementtel és ragasztóanyaggal kezelte pácienseit az Egyesült Államokban.