Hirdetés

Örök fiatalság

Már most is ezerévesnek érezzük magunkat. De lehetnénk még ennél is idősebbek, fiatalosan. Szerencsére a tudósok egyre újabb dolgokat fedeznek fel. Laboratóriumaikból már nemcsak tézisek kerülnek ki, hanem végre kézzel fogható ötletek is, ho gyan védjük magunkat az "elhasználódástól" és maradjunk fiatalok.

öregedés, fiatalság |

Ideál - Reforméletmód magazin   Celsus Kft.

Természet és gyógyászat házi patikaMióta ember él, azt kívánja, hogy megmerülhessen az ärök élet Forrásában, és teletankolhassa magát fiatalsággal, szépséggel. Sajnos a forrásra még senki sem talált rá, azonban néhány trükkel bárki késleltetheti az idő múlásának szemmel látható nyomait. Hogyan?A LEGNAGYOBB REJTÉLY

Tulajdonképpen örülhetünk, hogy az öregedés probléma számunkra. Korábban ugyanis az ember meghalt, még mielőtt ez a kérdés aktuálissá vált volna. Ma a gazdag ipari országokban élők olyan jól tápláltak és olyan jó orvosi ellátásban részesülnek, hogy a betegségek nem tudják őket ledönteni. A nők 80, a férfiak 75 éves átlagéletkorban reménykedhetnek. És ez évente öt hónappal emelkedik.

A laborkísérletek szerint az emberi kötőszövet sejtjei 50-szer osztódnak (a fáradtság minden jele nélkül). Majd egy különös dolog történik, beindul egy genetikai "halálozási program". Hirtelen lelassul az osztódás, majd elhal a sejt. Ez a biológiai óra, mely csak az emberre jellemző, 120 évnek felel meg. Mégsem érhetjük meg fiatalon és egészségesen. Az öregedés és a betegség ezek szerint "genetikai üzemi baleset" következménye. Erre a rejtélyre a tudósok már nemcsak elméletekkel rendelkeznek, hanem ötleteik is vannak a lehetséges kezelésre. Az eredményre azonban még várni kell néhány évet...

MIÉRT ÖREGSZÜNK?

Ma abból indulnak ki, hogy az idő előtti öregedésnek két oka van:

Az első zavarforrás

Természetesen a sejtmegújulásnál mindig vannak hibák. A DNS struktúrája egy idő után megváltozik, de a másolási folyamat folytatódik. A következmény: a "tervrajz" néhány utasítása egyszerűen kimarad. A szükséges építési utasítás hiánya végzetes azon fontos enzimek számára, melyek a sejtek gyors javításáról gondoskodnak, és a romboló szabad gyököket ártalmatlan anyagokká alakítják át. Egy ideig a sejtek még regenerálódnak maguktól, de a hibák felhalmozódnak, és a degenerált sejtek a következő osztódáskor elszaporodnak. Így keletkezik a sejtmutáció, ami az öregedés és a betegségek oka.

A második zavarforrás

Sejtjeinket folyamatosan támadják a szabad gyökök (sugárzás, káros anyagok, gyógyszerek stb.). Kiragadják a molekulákat a sejtekből, vagy valahol rájuk kapcsolódnak, átlyukasztják a membránt, és károsítják az örökletes anyagot. A sejtek egy idő után már nem tudják a szervezetet épen tartani. És mint egy gondozatlan autó, szervezetünk is elhasználódik, ha valahol összetörik egy alkatrész...

HORMONOK

Fiatal korban ezek irányítják a növekedést és a testi érést, később pedig a szervek működését. S idővel a hormontermelés fokozatosan csökken. Ez a folyamat már a húszas évek elején elkezdődik! ha a hiányt mesterségesen pótoljuk, a "fiatalság-hormonok" fiatalosan és egészségesen tartják a testet és a szellemet is. Sőt, visszahajtják az "időórát". Tudni kell azonban, hogy az ilyen építő-hormonok a szunnyadó rákos sejteket is működésbe hozhatják.

  • Szomatotropin (növekedési hormon): az USA-ban 1990-ben idős férfiakat injekcióztak be vele. Az eredmény: az ernyedt izmok újra erősek lettek, a ráncos bőr simábbá vált, a lyukacsos ágyékcsigolya stabilizálódott. Ez azonban csak a szer szedésének ideje alatt tartott.
  • Ösztrogén/tesztoszteron: A nemi hormonok hosszú ideig fiatalon tartják a testet és a szellemet. A szervezetben termelődő hormon azonban véd a szívinfarktus, a csontritkulás és az agybetegségek ellen. A változó korban levő nőknél sokáig magától értetődő volt a mesterséges ösztrogén szedése mindaddig, míg fel nem merült a gyanú, hogy ez a hormon növeli a mellrák és a méhnyakrák esélyét.
  • DHEA (dehidroepiandrosteron):
  • A női szervezetben ebből a mellékvese által termelt anyagból keletkeznek a férfi hormonok (testi és szellemi teljesítményirányítást jelentenek), a férfiaknál pedig a női hormonok, melyek pl. a szívinfarktustól és a kopaszodástól védenek.
  • Thymopoietin: az agyalapi mirigyben keletkezik; a DHEA-val és a melatoninnal erősebbé, fittebbé, fiatalosabbá tesz bennünket.
HALHATATLANSÁG

Az öregedés csak beállítottság kérdése. Néhány amerikai férfi és nő évekkel ezelőtt elhatározta, hogy a sorvadást és a halált elutasítja. Időközben világszerte nő a hasonló gondolkodású emberek száma. Abból indulnak ki: aki örökké élni akar, annak fiatalnak és rugalmasnak kell maradnia. Életét úgy kell alakítania, hogy mindig izgalmas és eseményekben gazdag legyen, nehogy a tudatalatti egy nap elveszítse az élni akarást, és elkezdődjön az öregedés és a halál elfogadása. Az öregségkutatók meggyőződése, hogy a hosszú élet legfontosabb feltétele a fiatalos mentalitás. Ehhez tartozik mindenek előtt az emberek és a lehetőségek iránti nyitottság és a kíváncsiság. Sajnos aki már megállapodott a foglalkozásában és személyes életében, az általában megelégszik az elérttel, és már 40 évesen a nyugdíjra gondol. Így nem áll ellen az öregedésnek, tehát meg is öregszik! A halhatatlanság "kísértői" egyébként kísérletező kedvűek, újra meg újra ki akarnak lépni a megszokottból, és minden újra nyitottak. Legfontosabb céljuk: soha nem feladni! Ez biztosan hatékony szer a betegségek és a sorscsapások ellen.

AZ ÖREGEDÉS ELLENSZEREI

Napi egy tabletta és elfelejthetjük az öregséget? Szép is lenne, de még nem tartunk itt. Mégis van jó néhány trükk, amellyel az öregedés ­ mely már 20 éves korban elkezdődik! ­ elodázható. Minél előbb kezd bele, annál nagyobb ennek az esélye.

Az éhség fiatalon tart

Ha jól (teljes értékűen, kiegyensúlyozottan), de egyharmaddal kevesebbet eszik, szervezete abbahagyja a tartalékokról és felhasználásról való gondoskodást. Teljes erejét a sejtek felépítésébe és javításába fekteti. Aki tehát meg tudja tenni, hogy egy életre lemondjon a vacsoráról, az szervezete és szelleme számára jelentős mennyiségű ifjúságenergiát tankol fel.

A hideg konzervál

A szobahőmérséklet maximum 18 fok legyen. Így a szervezet energiatartalékai hosszabb idő alatt használódnak el. Hidegebb hőmérsékleten szervezete elsősorban a kifogástalan sejtépítésre áll be, hogy felkészüljön a szokatlan helyzetekre.

A mozgás épít

A rendszeres testedzés valamennyi szerv működését mozgásban tartja. Ezzel még a kezdődő öregedés jelei is visszafordíthatók. A zsír ismét átalakul izommá, a tüdő és a szív gyengülő teljesítménye megerősödik, a vérnyomás és a koleszterinszint csökken, a bőr és az agy vérellátottsága javul. De legyen óvatos, mert a csúcsteljesítményre való törekvés károsítja a szervezet védekező rendszerét, és elősegíti az öregedést!

Az agytorna is fiatalít

Az agy szürkeállományának naponta ugyanúgy edzésre van szüksége, mint az izmoknak, különben ellustul. Ha az agy nincs eléggé megdolgoztatva, az emlékezet már 25 évesen gyengül. Adjon tehát feladatokat agyának: jegyezzen meg telefonszámokat, vásároljon emlékeztető cédula nélkül, figyelje a hírek részleteit és később mesélje el valakinek, oldjon meg logikai feladatokat. Ugyanakkor kímélje agyát a hosszú, alkoholos éjszakáktól, mert azok valóban butítanak.

A szuggesztió erősít

Az életöröm és a pozitív gondolkodás a legjobb ellenszer az öregedés ellen. A gond, a pesszimizmus, a túlzott követelmény károsítja az immunrendszert, hajlamossá tesz a betegségekre, s hatásukra a sejtek gyorsabban elhasználódnak. A krízisidőszakokat rövidítse le önszuggesztióval. Mondogassa magának: "Napról napra minden tekintetben jobban vagyok." Ezt tudatalattija elhiszi, továbbítja az agynak, mely ennek megfelelően utasítja a szervezetet. S láss csodát, valóban minden tekintetben jobban lesz.

FIATALON ­ TERMÉSZETESEN

Léteznek az öregedés ellen ható gyógynövények is. Sokkal több, mint azt a természetgyógyászok hiszik! Még ha a jól bevált növényi termékeknek nincs is láthatóan fiatalító hatásuk, mégis bizonyíthatóan egészségesen és ezáltal fiatalon tartanak, s a szervezet zavarai ellen hatásos védelmet nyújtanak.

Ginzeng ­

Ázsia szegényes hegyvidékeinek csodagyökere egyedül a kínai császár számára volt elérhető. Kínában már 5000 éve a hosszú, egészséges élet legfontosabb szerének számít. Mi is rejlik ebben a gyökérben? A versenysportolók már régóta szednek ginzengkivonatot, melytől teljesítményük jelentősen javul, doppingszer használata nélkül. Ezen kívül a ginzeng élénkíti a gondolkodást. Hatására: javul a vér oxigénfelvétele, mely a súlyos szívbeteg emberek elveszített mozgásképességét is visszaadja. Nem utolsó sorban a ginzeng aktiválja az immunrendszert is: ellenállóbbá tesz a vírusokkal és baktériumokkal szemben.

Gingko ­

A gingkofa leveleiből nyert kivonatot Ázsiában ősidők óta használják a szervezet vérkeringésének javítására. Nyugati tanulmányok is egyértelműen igazolták ezt a hatást. A gingko mindenek előtt az agytevékenységet serkenti, még az Alzheimer-kórban szenvedők esetében is.

Fokhagyma ­

Ez a növény karriert futott be. Aki finoman főz, legalább 1-2 gerezdet felhasznál. Természetesen nem a vámpíroktól óv ­ mint ahogyan azt a Balkánon hitték ­, hanem az érelmeszesedéstől, a szívinfarktustól és a trombózistól. Hatóanyagai megölik a kórokozókat, védik a gyomor- és béltraktust a fertőzésektől, és a legújabb feltételezések szerint a ráktól is.

Vitaminok, nyomelemek, ásványi sók:

Védik a sejteket a szabad gyököktől, roborálnak, aktiválják a vérképzést és az immunrendszert. Megőrzik a szövetek rugalmasságát, védenek a csontritkulás ellen. Legfontosabbak a következők: A-, B-, C-, E-, D-vitamin, kálium, magnézium, kalcium, foszfor, szilícium, cink, szelén.

NÖVÉNY VAGY TABLETTA?

Míg ezek a hasznos növények kifejtik hatásukat, 4-8 hét telik el. Az adagolás kiszámíthatósága miatt ezeket a növényi kivonatokat készítmények formájában kell bevenni. A nyers kivonatban (pl. tea) a hatásos rész mennyisége jelentősen ingadozik. Ne higgye azonban, hogy a fokhagymának tabletta formájában nincs szaga. Van! Csak később, a bőrön keresztül érezhető. Ám a fiatalság, az egészség megőrzése érdekében ennyi "áldozatot" érdemes meghozni!




A cikkben szereplő természetgyógyászati módszerek nem a tényeken alapuló orvostudomány eredményein nyugszanak és nem feltétlenül azonosak az InforMed szerkesztőségének álláspontjával.
öregedés, fiatalság

2002-07-25 15:01:01

Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop