Pozitív gondolkodás

Ha csak a hibákat és a problémákat keressük és vesszük észre, az könnyen pesszimizmushoz vezet, ami ráadásul mindennapi életünkre is kihat.

| InforMed Hírek29   InforMed | Dobos, L.

Kép: Stones
A sikeres adóellenőrök azok, akik jószerivel csak a hibákat látják meg, és az ügyvédek eredményességéhez is elengedhetetlen, hogy mindig a legrosszabb forgatókönyvre készüljenek fel. Van, aki így született, a többieket erre képzik ki. Egyesek hazatérve a munkából képesek listát készíteni feleségük mulasztásaiból, hibáiból.
Van-e lehetőség arra, hogy kikerüljünk a negatív spirálból? Igen, szerencsére az agy éppen úgy programozható a jóra is, mint a rosszra. Három módszert ajánlunk erre:

Három áldás

Meg kell tanítanunk agyunkat, hogy az életben a jó dolgokat vegye észre. Próbáljuk meg a következőt: soroljunk fel minden este három olyan dolgot, ami aznap jól sikerült, amikor öröm ért, és azt is, hogy miért. Akár egy kis noteszben, akár a számítógépen mindezt rögzítsük írásban is.
Nem kell egetverő dolgoknak lenniük a jó érzést keltő eseményeknek, elég, ha kaptunk valakitől egy apró figyelmességet, vagy egy rokonnak egészséges kisbabája született. A módszer sikere számtalanszor beigazolódott már.

Összehasonlítás

Nem feltétlenül káros, ha másokhoz hasonlítjuk magunkat, nem mindegy azonban, hogy kikhez. Fontos, hogy mindig a nálunk elesettebbekre, szerencsétlenebbekre gondoljunk, ne azokra, akiknek jobban megy a soruk.

Mondjuk el életünk jó történetét

Ha életünkre mint kudarcra tekintünk, a végeredmény depresszió lehet. A pszichoterapeuták segítenek „átírni” élettörténetünket, ez a folyamat minden gyógyszernél hatékonyabb.
Az élet eseményeinek újraértékelése a pozitívumok kiemelésével a született optimistáknak automatikusan megy, a többieknek meg lehet tanulniuk. Az eredmény: megnövekedett önbecsülés, optimista látásmód és boldogabb élet.

| optimizmus, önismeret, pozitív gondolkodás
2023-05-31 17:39:53
hirdetés

Web Design & Development Prowebshop