Főoldal/ Szakmai oldalak/ Folyóiratok/ Magyar Traumatológia/

A dysplasiás femur protetizálásának eltérő megoldási lehetőségei csípő TEP beültetésekor

A veleszületett csípőízületi dysplasiánál az acetabulum és a femur normálistól eltérő anatómiai megjelenése a primer csípőprotézis beültetést megnehezíti.

Csípőízület - Abnormalitás, Arthroplastica, csípő - Módszerek, Csípőprotézis, Protézistervezés

| Magyar Traumatológia, Ortopédia, Kézsebészet, Plasztikai Sebészet 2014 ;57(1):51-57   Magyar Traumatológus, Ortopéd, Kézsebész, Plasztikai Sebész Társaság - MATROKPLASZT Folyóirat Alapítvány | Szuper, K.; Kuzsner, J.; Vermes, Cs.; Than, P.

Míg a vápánál az acetabulum hypoplasiája jelenti a fő problémát, addig a femurnál számítanunk kell a fokozott antetorzióra, a szűk velőűrre, a nyak foko­zott valgus állására. Az anatómiai szituációt tovább bonyolítják a korábban elvégzett műtétek. A problémák megoldására két lehetőség közül választhatunk, használhatunk kisméretű hagyományos protézisszárat, vagy annak dysplasiás változatát.

A szerzők közleményükben esetismertetések formájában mutatják be az általuk leggyakrabban használt dysplasiás szártípusokat, valamint áttekintik a témában megjelent nemzet­közi irodalmi ajánlásokat. Hangsúlyozzák, hogy valamennyi esetben a különböző szártípusok ellenére is jó funkcionális és radiológiai eredményt értek el.

Pécsi Tudományegyetem KK MSI Ortopédiai Klinika

Csípőízület - Abnormalitás, Arthroplastica, csípő - Módszerek, Csípőprotézis, Protézistervezés

2014-09-08 04:43:11

Web Design & Development Prowebshop