Főoldal/ Szakmai oldalak/ Folyóiratok/ Magyar Traumatológia/

Gyermekkori diszlokált radiusnyak törések velőűrsínes repozíciójával szerzett tapasztalataink

A szerzők 1995-2000. között a Judet III-IV. típusú radiusnyak törés 9 esetében a perkután, velőűrsínes repozícióval szerzett tapasztalataikról számolnak be. A szerzők 7 sérült utánvizsgálatát végezték el. Két esetben a radiusnyak törés egyéb sérüléssel is társult. Ez utóbbi kettőt kihagyták a felmérésből. Hat alkalommal hat hét után teljes mozgásfunkciót találtak. Két esetben volt szükség repozíciós nehézség miatt a törés magasságában, a törési résbe vezetett dróttal történő repozícióra. Mindkét esetben periarticularis kalcifikációt észleltek. Ez az egyik esetben lényegében radioulnaris synostosisban nyilvánult meg, amely a prosupinatio teljes hiányát okozta. A másik esetben csak a röntgenképen látszott az elváltozás, mozgásbeszűkülést azonban nem okozott.

Radiustörés - Műtéti kezelés, Töréskezelés, intramedulláris - Módszerek, Velőűrsínezés, Gyermekkor

| Magyar Traumatológia, Ortopédia, Kézsebészet, Plasztikai Sebészet 2004 ;47(2):90-97   Magyar Traumatológus, Ortopéd, Kézsebész, Plasztikai Sebész Társaság - MATROKPLASZT Folyóirat Alapítvány | Hargitai, E.; Fekete, K.; Kecskeméti, Á.; Kassai, T.; Kővári, T.; Novoth, B; Vánkos, Z.

Fővárosi Önkormányzat Heim Pál Gyermekkórház Sebészeti osztály; Országos Baleseti és Sürgősségi Intézet Gyermektraumatológiai osztály; Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Traumatológiai és Kézsebészeti Tanszék

Radiustörés - Műtéti kezelés, Töréskezelés, intramedulláris - Módszerek, Velőűrsínezés, Gyermekkor

2004-08-13 11:24:12

Web Design & Development Prowebshop